Leonberger

20. března 2006 v 14:36 |  Psi
Původ: Vznikal od poloviny minulého století v důsledku chovatelského záměru městkého radního z německého města Leonberg Heinricha Essiga, který chtěl vyšlechtit psa podobající se lvu. Jako základ byli použiti psi novofundlanští, svatobernardští a pyrenejští horští.
Popis: Velký, silný a mohutný pes lvího vzezření, obdélníkového tělesného rámce. Hlava hluboká, bez vrásek, hrdě vztyčená. Čenich hluboký, nevybíhající do špičky. Uši vysoko nasazené, spadající. Středně velké hnědé oči s typickým dobromyslným výrazem. Končetiny ne příliš vysoké, svalnaté, rovné, se silnými kostmi. Hluboký hrudní koš, rovný hřbet, silná bedra. Ocas bohatě osrstěný, vždy zpola spuštěný. Srst dlouhá, bohatá, ale nechávající vyniknout tělesné tvary. Typické zažloutlé lví zbarvení s černou maskou. Velikost: Psi 72-80cm v kohoutku, feny v kohoutku 65-75cm, váha 60-80kg.
Charakteristika: Velmi klidný, vlídný, dobromyslný pes, s ním je navzdory velikosti snadné pořízení. I bez výcviku je dobrým hlídačem. Velmi miluje děti a k lidem i ke zvířatům se chová neagresivně.
Zvláštní nároky: Tento mimořádně velký pes potřebuje hodně kvalitní potravy a dostatečný prostor. Měl by být celoročně ubytován na zahradě. Vzhledem k hmotnosti leonbergera se u něj často setkáváme s dysplazií kyčelních kloubů a případní zájemci by si proto měli brát štěně jen z chovu, který touto chorobou nebyl zasažen.
Užití: Dobře hlídá i rozlehlé pozemky a objekty, výborný společník.
Výskyt: V poslední době stále oblíbenější, u nás se ročně zapisuje několik stovek štěnat.
Možná záměna: Vzhledem k typické lví barvě a dlouhé srsti nepravděpodobná.
míšenec
leonberger Akim
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte doma leonbergera?

Ano 27.5% (14)
Ne 19.6% (10)
Ano, ale nechtěl(a) jsem 5.9% (3)
Ne, ale chtěl(a) bych 25.5% (13)
Ano a chtěl(a) jsem 2% (1)
Ne a nechtěl(a) jsem 19.6% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama