Německý ovčák

27. března 2006 v 16:40 |  Psi
Původ: Poměrně mladé plemeno, ustáleno až na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů nejednotného typu. V základních rasech se shoduje s ostaními evropskými ovčáky. Hlavní zásluhu na jeho vzniku má rymistr Max von Stephanitz, kterému se za pomoci dalších chovatelů podařilo stvořit nejčastěji chované plemeno světa.
Popis: Středně velký pes obdélníkového rámce, silný a dobře osvalený. Hlava suchá, velikostní úměrná k tělu, čenich silný, nosní hřbet rovný. Uši středně velké, vysoko nasazené, zašpičatělé, natočené dopředu. Oči středně velké, mandlového tvaru. Hřbet rovný, záď dlouhá, mírně spáditá. Hrudník ne příliš široký, břicho mírně vtažené. Ocas vysoko nasazený, bohatě osrstěný, dosahuje alespoň k hleznům. V klidu nesen v mírném oblouku zavěšený dolů, při vzrušení se zvedá. Srst krátká, tvrdá a hustá, na uších a na hlavě kratší. Delší srst nežádoucí. Zbarvení: Černé s pálením, vlkošedé, celočerné. Velikost: Ideální kohoutková výška u psa 62,5cm, u feny 57,5cm.
Charakteristika: Temperamentní, přitom snadnoovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný pánovi i jeho rodině, snášenlivý k dětem i domácím zvířatům.
Zvláštní nároky: Bezpodmínečně vyžaduje výcvik. I když je dobrým společníkem, měl by mít i odpovídající zaměstnání. Bphužel vzhledem k početnosti německých ovčáků, ne vždy uvážlivému chovu a také nevhodné výchově se mezi nimi občas vyskytnou problémoví jedinci (bázlivý, agresivní a pod).
Užití: Univerzální pracovní pes, používaný na celém světě u policie, armády a dalších ozbrojených složek i ve sportovní kynologii.
Výskyt: Nejrozšířenější plemeno ve světě i u nás.
Možná záměna: S dalšími evropskými ovčáky (např. belgickými, holandskými), od nichž se liší mohutnější celkovou stavbou a typickým zbarvením. S československým vlčákem, který má však výrazné vlčí rysy.
FANIKA Gőrgl´s farm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte doma německého ovčáka?

Ano 55.3% (47)
Ne 15.3% (13)
Ano, ale nechtěl(a) jsem 3.5% (3)
Ne, ale chci 15.3% (13)
Ano a chtěl(a) jsem 7.1% (6)
Ne a nechtěl(a) jsem 3.5% (3)

Komentáře

1 Muninka Muninka | Web | 27. března 2006 v 20:31 | Reagovat

Krásné, Míňo.

Byla jsi už na mím blogu. www.muninka.blog.cz

2 dushthoshek dushthoshek | 7. března 2007 v 17:07 | Reagovat

mi mame jezevcici.je to jeste stenatko -jmenuje se kiumbrly railly-cte se to kimbrly rajly.                                                                                                                                                                                                                                              p.s.jsou to dve jmena,ale jeden pes

3 kajolinka kajolinka | 18. dubna 2007 v 7:14 | Reagovat

mama ho doma a jmenuje se dastina

4 zuzka zuzka | 11. srpna 2007 v 18:13 | Reagovat

neznas rasu :Lviček z rodu Bišonků???????

5 Lenka Lenka | 21. prosince 2007 v 13:50 | Reagovat

ano, znám má je moje teta

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama