Papoušek šedý - žako

30. května 2006 v 13:12 |  Papoušci
Dva různé druhy
Papoušek šedý neboli žako patří mezi nejčastěji chované druhy papoušků. Je oblíbený především proto, že je schopen naučit se výborně mluvit. Ačkoli se běžně mluví o papoušku šedém, ve skutečnosti existují dva poddruhy: papoušek šedý konžský a papoušek šedý liberijský z nichž první dorůstá velikosti 32-35cm, druhý pouze 30-32cm. Odlišují se také barvou zobáku, konžský žako má tmavě černý zobák, zobák liberejského žaka přechází odshora od černé po barvu rohoviny. Ocasní pera konžského papouška mají jasně červenou až temně rudou barvu, zatímco u papouška liberejského jasou hnědočerná. Liberejský poddruh se v domácnosti moc často nechová.
Původ
Papoušek šedý pochází z Afriky, ve volné přírodě žije v oblasti rozkládající se od Pobřeží slonoviny po Kongo a také v severozápadní Tanzanii.
Rozdíl mezi samičkou a samečkem
Pohlaví lze pouhým okem rozlišit jen obtížně, ale můžeme se držet určitých náznaků. Robustnější ptáci bývají samečci. Hlava samečka je často mohutnější a od nosních dírek sleduje přímou linii k čelu, zatímco hlava samičky je zřetelně mohutná.
Hmotnost: okolo 425g 500g
Věk: Papoušek šedý se dožívá 50-60, vyjímečně až 80 let.
KOUPĚ
Čas
Papoušek je společenský živočich. Pokud jej budete nechávat příliš často samotného, bude trpět. Začne si vytrhávat peří, bude špatně jíst atd. Samota mu může dokonce narušit jeho imunitu, takže snáze podlehne infekci a bude trpět různými zdravotními potížemi.
Papoušek potřebuje 2 - 3 hodiny pozornosti chovatele denně, a to v několika kratších časových úsecích. V té době si musí protáhnout křídla, proto je třeba, aby byl mimo klec, tedy např. na kleci nebo na stromě.
Rámus
Papoušek šedý je poměrně hlučné zvíře. Píská, mluví, směje se atd. Počítejte s tím, že jej občas postihne pětiminutový záchvat šílenství, který však může trvat i déle. Připravte se zktrátka na hluk. Myslete při tom na sebe, ale také na své sousedy.
Papoušci a děti
Mladý papoušek se snáze rodinnému životu přizpůsobí než starší zvíře, které má již zformovaný charakter. Uvědomte si, že děti bývají hlučné, což papouška stresuje a děsí. Rodině s dětmi doporučujeme si pořídit mladého papouška, aby si na sebe děti a papoušek postupně zvykali.
Peníze
Papoušek individuálně odchovaný chovatelem nebývá levný. Výdaje nekončí zakoupením zvířete a vhodné klece, potřebujete rovněž správné hračky a krmivo, včetně čerstvé zeleniny a ovoce. Nezapomeňte na zdravotní péči. V případě nemoci budete muset dopravit zvíře k veterináři, který se specializuje na papoušky, a s tím mohou být kromě úhrady hononáře spojeny nedbatelné cestovní výlohy.
Cena: do 20 000 občasně i více
Věk
Papoušek žako může snadno přežít svého majitele. Proto je rozumné si promyslet, co se s ním v takovém případě stane. Jestliže není v rodině nikdo, ke komu by se mohl nastěhovat, je třeba papouška umístit do útulku, kde může spokojeně dožít ve voliéře s mnoho jinými druhy.
Dovolená
Pokud jezdíte často na dovolenou, předem popřemýšlejte, jestli máte někoho, kdo se bude v době vaší nepřítomnosti o papouška starat. Samozřejmě je obzvlášť výhodné umístit papouška dočasně k někomu, kdo má zkušenosti s chovem ptactva. Jedná-li se ovšem o součastného chovatele, ujistěte se předem, zda jsou jeho ptáci zcela zdraví. Papouškovití jsou totiž značně náchylní k virovým infekcím. Každý papoušek nemusí hned onemocnět, může však infekci přenášet.
UMÍSTĚNÍ A PÉČE
Bidélka
Bidélka se vyrábějí z různých materiálů. Plast má tu výhodu, že jej lze snadno udržovat v čistitě, ale je příliš hladký. Tuto nevýhodu mají ostatně také dřevěná bidélka, která se často vidí v papoušcích klecích. Ideální je přírodní materiál, to znamená hrubé a drsné větve vrby nebo ovocných stromů. Přírodní bidélka musíte ovšem pravidelně čistit, protože se v nich snadno usazuje špína a bakterie. Rozmístěte je tak aby na ně padalo co nejméně trusu.
Brousící bidélka
Brousící bidélka je možno koupit v obchodě s potřebami pro zvířata. Snadno se upevní do klece a zároveň jsou praktická, neboť slouží k lehkému obrušování papouščích drápů. Pokud papoušek pravidelně sedává na brousicím bidélku, není třeba mu stříhat drápky, což je velká výhoda. I když je papoušek velice krotký, stříhání drápků se mu prostě nelíbí. Při boušení dochází zároveň k posilování svalů na papouškových nohách. To se děje proto, že se brousící bidélko směrem ke konci zužuje. Tuto pomůcku pověste vysoko do klece, aby si tam papoušek rád sedal.
Krmítka
Ve většině klecí jsou již kulatá nerezová krmítka. Jsou upevněna na speciálních držadlech a patří k nim malá dvířka, takže je lze vyjmout a naplnit je mimo klec. Krmítka se dají koupit také volně, ale pořádný papoušek taková volně položená krmítka okamžitě převrhne, proto nelitujte prostředků a pořiďte si raději modernější model. Na trhu jsou také krmítka z nezničitelného plastu, jež se vyjímají z držáku pomocí speciálního grifu, a která jsou dobře uchycena, takže papoušek není schopen je vyhodit. Tato krmítka jsou zvlášť vhodná pro zeleniny a ovoce. Krmítka pochopitelně nikdy numisťujte pod bidélko a nezapomínejte je obden čistit, nejlépe pouze horkou vodou, tedy bez přídavku saponátu. Pokud papouškovi předložíte ovoce nebo zeleninu, je důležité je potom řádně vyčistit.
Koupání
Koupelny pro papoušky v obchodech sehnat jen stěží. Papoušci se často snaží mýt v misce na vodu, ale při tom se víc dostane ven z klece než na peří. Nejlépe si pomůžete, když budete papouška sprchovat rozprašovačem na květiny. Někteří krotcí papoušci dokonce nepohrdnou společnou sprchou s majitelem.
Hygiena
Dodržování hygienických zásad chovu je velmi důležité, protože se s tím vyhnete zdravotním problémům papouška i chovatele. Pokud se klec včetně krmítek, bidélek a hraček pravidelně čistí a dezinfikuje, nemohou bakterie napáchat žádné škody. Obvykle je za potřebí klec jednou týdbě důkladně omýt vodou a kartáčkem, jednou za měsíc je třeba ji dezinfikovat. Jak často musíte vy čistit vaši konkrétní klec, závisí ovšem na tom, jak je velká, kolik v ní žije ptáků a jaká je okolní teplota. V létě je rozhodně nutné čistit klec častěji. I když provedete celkové čištění dna jednou za týden, trus odstraňujte průběžně. Tím však neodstraníte neviditelné původce nemocí, proto nezapomínejte jednou týdně vyměnit celou podestýlku a zároveň vydezinfikovat dno. Nádobky na vodu je třeba čistit denně, za teplého počasí se doporučuje dodávaz čistou vodu dvakrát denně. O vhodnosti čistících prostředků se poraďte v obchodě s potřebamo pro zvířata, ptačí klece nelze čistit všemi druhy saponátů.
Pelichání
Pelichání je naprosto normální každoroční výměna peří. Papoušek šedý namí jasně ohraničené období pelichání, pera se mu obnovují postupně celý rok. V době, kdy více pelichá, je třeba mu upravit jídelníček. Dávejte mu více vaječného krmiva a případně speciální vitamíny. Prospěje mu rovněž sprcha. Prachové peří padá papouškovi skutečně každý den, je to zcela běžné.
Ionizátor neboli pračka vzduchu
Pokud chováte více ptáků na omezeném prostoru, jako je uzavřený obývycí pokoj nebo přístěnek, zvažte koupi ionizátoru. Není to levný přístroj, ale chovatelům se dost osvědčil. Ionizátor zajistí, že se mikroskopické částečky prachu, které poletují vzduchem, shluknou a spadnou na zem. Znamená to, že tyto částečky nevdechne ani váš papoušek, ani vy. Pračka vzduchu má vliv na svěžest a pocit čisty v místnosti, odstraňuje nežádoucí zápach a případně likviduje škodlivé mikroorganismy (ty by mohli papouškovi způsobit infekci).
SOCIALIZACE, CHOVÁNÍ A VÝCHOVA
Socializace a výchova
Papoušci stejně jako psi jsou společenská zvířata. Proto je také třeba je zespolečenštit a vychovat, aby se ve vyšším věku nezačali chovat vrtošivě. Péče o dobré vychování se rozhodně vyplatí. Zajistěte, aby každý z členů rodiny trávil s papouškem nějaký čas, abyste předešli ostýchavosti. Není vždy možné zabránit tomu, že se papoušek upne na jednoho člena rodiny, ale nevzdávejte boj příliš brzy. Nepřenechávejte péči o papouška jedné osobě! Pokud se o něj bude starat stále jeden člen rodiny, papoušek si jej zaručeně oblíbí a bude mu dávat přednost před ostatními pečovateli. Mnohem lepší je papouška seznamovat s více lidmi, tedy i s častými návštěvníky vaší domácnosti, kteří jsou jistě také milovníci zvířat. Takový papoušek bude mnohem méně stresován novými věcmi a situacemi.
Krotkost
Chovatelem vypiplaný žako je od začátku velice krotký, protože jej lidé ve věku pěti týdnů vzali z hnízda a pečlivě se o něj starali. Žako vychovaný svými rodiči je obvykle plachý, ale může zkrotnout. Nejdůležitější je, aby pták získal důvěru ve vás a v ostatní členy rodiny. Přibližujte se k němu vždy klidně, ve výši očí a využívejte ve stejných situacích stejná slova. Tedy např: jídlo, když mu dáváte krmení, mňamka, když mu chcete podstrčit nějakou dobrůtku,.... Papoušek se tak naučí tato slova rozeznávat a bude vědět, co se chystá, čímž v něm vytvoříte pocitdůvěry a klidu. Prvních pár dnů nechejte papouška v kleci, protože si musí zvyknou nejen na novou a okolí, ale i na nové lidi.
Poveli k opuštění klece
Jestliže papouškovi dovolíte opustit klec, je důležité, abyste mu k tomu dali povel vy sami. Kdybyste jej nechali vyletět samotného, mohlo by to podporovat jeho teritoriální chování. Pak by vás papoušek při příští příležitosti, kdybyste vsunuli ruku do klece, mohl klovnout. Z výchovných důvodů je tedy zásadní, že jste to vy, kdo papouškovi povolí opustit klec!
Posuňte ruku směrem k ptákovi, zatlačte mu jemně na bříško a řekněte: nastup. Když skutečně nasedne na vaši ruku, odměňte jej správně. Po celou dobu se mu dívejte do očí. Chcete-li aby z ruky zase slezl řekněte: slez. Toto cvičení provádějte několikrát denně. Pokud papoušek hned neposlechne, nevšímejte si toho. Reague-li správně, odměňte jej vlídným slovem. Papoušci se výše uvedené povely učí poměrně snadno. Jakmile se papoušek naučí tímto způsobem opouštět klec a zase se do ní vracet, zopakujte výcvik mimo klec.
Volné poletování po pokoji
Dříve než necháte papouška volně poletovatpokojem a bytem, zkontrolujte, zda je prostor pro ptáky bezpečný. Všímejte si nasledujících věcí:
 • Nejsou v pokoji jedovaté rostliny?
 • Jsou záclony zatažené, aby papoušek nenarazil do skla (této okolnosti je třeba si všímat hlavně v prvních dnech)
 • Nemůže se papoušek dostat k elektrickému vedení?
 • Nejsou v místnosti další domácí zvířata, která by mu mohla ublížit?
 • Jsou dveře i okna zavřená?
 • Není v pokoji otevřený oheň (krb, svíčky) nebo rozpálená kamna, o něž by se papoušek mohl popálit?
 • Pokud jsou v domě další papoušci, nenechejte je zpočátku v kleci.
KRMENÍ
Příklady vhodné zeleniny a ovoce:
 • meruňky (sušené nebo čerstvé)
 • ananas
 • (sladké) jablko
 • banán
 • datle
 • hroznové víno
 • kukuřičný klas čerstvý nebo mražený
 • mandarinky
 • papája
 • hrušky
 • máčené rozinky a korintky
 • celer (malé kousky)
 • měsíčky pomeranče
 • rajčata
 • fíky
 • mrkev
Vhodné zelené krmivo:
 • čerstvé travní seno
 • kokoška pastuší tobolka
 • řeřicha potoční
 • řebříček
 • mléč zelinný
 • pampeliška
 • rdesno červinec
 • pupalka dvouletá
 • řeřicha setá
 • ptačinec žabinec
 • jitrocel
Příklady vhodných bobulovin:
 • ostružiny
 • maliny
 • jeřabiny
 • hloh
 • šípky
 • hlohyně šarlotová
 • bezinky
Pamlsky
Papouška můžete občas rozmazlit nějakou dobrůtkou. V obchodech možná narazíte na sladké tyčky, kuličky a mlsnou směs obsahující sušené ovoce a oříšky. Takové krmení dávejte papouškovi skutečně s mírou, jednou za týden je ž příliš. Papoušek je totiž schopen takovou tyčku spolykat okamžitě a pak nemá chuť na normální krmivo.
NEMOCI A ODCHYLKY
Prevence
Papoušek pochopitelně může onemocnět, tomu se nedá vždy zabránit. Nemocem můžete ovšem začít předcházet hned poté, co papouška koupíte. Nechejte jej bez odkladu vyšetřit veterinářem a dokud neznáte výsledek, držte jej doma v karanténě. Tento postup se obzvlášť vyplatí, pokud máte další papoušky. Zdravého papouška je třeba udržet v dobré kondici. Správno péčí, vyváženou stravou a vyloučením stresu se postaráte o to, aby měl papoušek dobrou imunitu vůči nemocím. Vyhněte se kontaktu s cizími papoušky. Možná vypadá roztomile, když žaka vezmete s sebou na návštěvu ke známým, kteří také chovají papoušky, ale bohužel je zde značné nebezpečí, že papoušek bude vystaven riziku přenosu virové nebo jiné nákazy.
Vyškubávání peří
Nejběžnějším příznakem toho, žr není něco v pořádku, je u ptáků vyškubávání peří a to obvykle na krku a hrudi. Nejčastější příčinou bývá:
 • nuda
 • osamělost
 • nedostatečná nebo špatná výživa
 • kožní choroba
 • bolest (způsobená vnitřní nemocí)
 • infekce (např: Gardia)
 • paraziti
 • (špatně provedené) přistřižení křídel
Otrava
K otravé papouška může dojít následkem požití čisticích prostředků nebo ředidel, v takovém případě může pták i zemřít.l Nebezpečné je také sežrání i jedvaté rostliny, zkaženého krmení, avokáda nebo vdechnutí teflonu. Pokud se domníváte, že papoušek pozřel některou z výše uvedených látek, běžte s ním okamžitě k veterináři.
Některé běžně se vyskytující jedovaté rostliny:
 • amarylis (hvězdník)
 • azalka
 • clematis (plamének)
 • dieffenbanchie
 • hyacint
 • kosatec
 • vánoční hvězda
 • konvalinka
 • lobelie
 • jmelí
 • oměj šalamounek
 • narcis
 • oleandr
 • rododendron
 • tabák
 • tis
fotografie-žaci Rampepurda a Andulka
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Chováte doma papouška šedého?

Ano 57.9% (449)
Ne 10.6% (82)
Uletěl nám 2.8% (22)
Choval(a) jsem, ale umřel 2.8% (22)
Budu mít 20.5% (159)
Jiná odpověď 5.4% (42)

Komentáře

Zobrazit vše (145)
Zobrazit starší komentáře

101 courtneynz16 courtneynz16 | E-mail | Web | 8. března 2018 v 12:48 | Reagovat

My gay pics  
http://blackgay.net.erolove.in/?page-richard
  australia gay gay bar lyrics gay bottom gay rings free online gay chat rooms

102 tamrayd11 tamrayd11 | E-mail | Web | 11. března 2018 v 22:32 | Reagovat

Sexy photo blog
http://asslick.photo.erolove.in/?post-damaris
lukas haas material girls movie stills 3d porn movies getting fucked from behind granny japanese voyeur porn tube passwords

103 ElenaGolunovaOfficial ElenaGolunovaOfficial | E-mail | Web | 12. března 2018 v 16:04 | Reagovat

Все желающие, заходите к нам на официальный сайт сайт https://golunova-elena.ru/ Елены Голуновой.

Добро пожаловать на официальный сайт Елены Голуновой.

Тут вы сможете задать любой волнующий Вас вопрос сильнейшему экстрасенсу 13 битвы экстрасенсов.
Официальный сайт Елены Голуновой

Здравствуйте! Меня зовут Елена Голунова, я приветствую Вас на своем официальном сайте! Здесь Вы найдете информацию обо мне и фотографии, а так же через мой сайт вы сможете задать мне вопрос пройдя тест.

Я урожанка Новосибирска и мне 43 года, экстросенсорикой я занимаюсь очень давно в основном черная магия меня интересует которая не менее эффективна чем белая магия.

У меня трое сыновей, Влад который Кадони 25-и лет, до него Виктор Голунов и средний сын Дмитрий которому 15 лет и он уже обладает способностями.

Наш сайт  https://golunova-elena.ru/

104 detectiver detectiver | E-mail | 28. března 2018 v 3:13 | Reagovat

Услуги частного детектива

Предоставляем полный спектр детективных услуг
Наши плюсы: Всегда озвучиваем возможности и информацию как есть, наши цены в 2-3 раза ниже чем у большинства конкурентов, огромный опыт и запас креатива, делаем то, что многие считают невозможным.
Не берем предоплат, не занимаемся высасыванием денег. Консультация бесплатно.

1. Пробив абсолютно любой информации
Пробив по мобильным системам (детализация, паспортные данные, определение местоположения)

Спектр услуг:
Сбор абсолютно любой информации о человеке
Определение местонахождения человека по номеру телефона
Детализация звонков и смс
Информация из почт и социальных сетей
Выявление факта супружеской неверности
Розыск должников
Розыск имущества должника
Розыск безвести пропавших людей
Розыск родственников и людей с которыми утеряна связь
Розыск мошенников
Проверка образа жизни ребенка
Помощь родителям (уход из дома, правонарушения, наркомания)
Услуги по выявлению фальшивых невест
Содействие адвокатам
Помощь в уголовном расследовании, сбор доказательств
Сбор компромата

Сбор информации о юридических лицах
Проверка персонала

Обеспечение анонимной связи и информационной безопасности
Контроль мобильного телефона
Защита компьютерной техники
Восстановление утерянной информации

Оказание юридической помощи
Оказание коллекторских услуг

Контакты:
+79180520135 - (телефон, viber, whatsapp, skype)
Telegram     - @RFDetective
почта        - RFDetektiv@gmail.com

105 jessieag4 jessieag4 | E-mail | Web | 28. března 2018 v 12:38 | Reagovat

My gay pics  
http://gayarab.erolove.in/?page.julio
  gay strippers gay for pay nz gay gay jewish men gay texting

106 alyssaos4 alyssaos4 | E-mail | Web | 28. března 2018 v 19:20 | Reagovat

Additional launched porn site  
http://nudistbeach.xblog.in/?kailyn
  erotic experience erotic womens erotic book club erotic s adult movies

107 alkoholrus alkoholrus | E-mail | 2. dubna 2018 v 5:06 | Reagovat

Качественный алкоголь в 5 литровых канистрах с доставкой по России

Предлагаю вашему вниманию качественный алкоголь по демократичным ценам.
Доставка по всей России от 1 коробки (3 канистры по 5л)

В наличии:
Водка (Де люкс) 600руб\5л
Водка со вкусами (Виноград, вишня, грейпфрут, дыня, клюква, лимон, мята, черная смородина) 600руб\5л
Коньяк (обычный 5 звезд, шоколадный, вишневый, миндальный, карамельный, барбарис, мускат, абрикос) 600 руб\5л
Ром Баккарди (белый, черный) 650руб\5л
Текила Olmeca (золотая, серебряная) 650руб\5л
Виски Grants 650руб\5л
Наливка спотыкач (вишня с черносливом, 60% сахара) 650руб\5л
Амаретто (миндаль, вишня) 600руб\5л
Джин "Бифитер" 900 руб\5л
Абсент "Ксента" 900руб\5л
Самбука "Молинари" 900руб\5л
Ментоловая водка "Минта" Финская водка 900руб\5л
"Куантро" апельсиновый ликер 900 руб\5л
Мартини (вермут) 900руб\5л
Вино крепленое 18% (Малиновое, изабелла, вишневое) 600 руб\5л
Спирт "Люкс" 96 градусов 850руб\5л

Весь алкоголь отличного качества и постоянно проходит контроль качества.
Доставка по территории России транспортными компаниями занимает от 2ух до 15 дней.

Контакты для связи:
+7 988 3208922 Алексей (Телефон, viber, whatsapp, skype)
@Alkogolru - telegram

108 probivinfo probivinfo | E-mail | 5. dubna 2018 v 19:53 | Reagovat

Пробив информации по абсолютно любым госсударственным базам, а так же банкам и сотовым сетям.

Достанем для вас информацию из баз МВД, ГИБДД, ФССП, ФМС, Налоговой, ЕГРП, Пенсионному фонду
А так же достанем паспортные данные, сделаем детализацию, определим местоположение абонента таких сетей как МТС, Билайн, Мегафон, Теле2 и достанем информацию из любых российских банков.

Так же имеем много возможностей достать информацию из баз Украины, Беларуси, Казахстана и других стран ближнего зарубежья.

Оплата в большинстве случаев после выполнения заказа, никакого обмана, не требуем предоплат!!!
Не стесняйтесь, пишите, спрашивайте, поможем, ответим на все вопросы.

Цены на пробивы от 500 руб!

контакты:

+79180589706 Алексей (телефон, viber, whatsapp, skype)
Telegram @alekseydetectiv
почта alekseydetectiv@gmail.com

109 KevinNup KevinNup | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 13:16 | Reagovat

Аденома и Ламинин, но знайте http://1541.ru что AminoPure дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза по эффективности чем laminine LPGN, основа ламинина и AminoPure разработана д-ром Эскеланд, технология одна, сырье одно

Dartma Tavan + Dartma Tavanlar Bakida, Azerbaycanda. Temir ve tikinti. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com Купить натяжные потолки, Французские, Немецкие, Китайские, Глянцевые, Бесшовные, Матовый, Глянцевый, зеркальный, Сатиновый, Двухуровневый, Парящий, Одноуровневый потолок

110 molliefh11 molliefh11 | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 11:24 | Reagovat

My chill describe:
http://brigitte.w.telrock.org

111 barbraea1 barbraea1 | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 20:56 | Reagovat

Study my new contract
http://sissyblog.twiclub.in/?leaf.julia
adult vidios vГ­deos pono freesex erotic bodies erotic reveiw

112 ZKLvqrhcag ZKLvqrhcag | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 23:12 | Reagovat

You actually revealed this perfectly!
where to get kamagra oral jelly in the us <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra günstig kaufen deutschland</a>
kamagra za zene <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra oral jelly</a>

113 ZKLvqrhcag ZKLvqrhcag | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 1:07 | Reagovat

Good write ups. Regards.
kamagra en lovegra bestellen <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">カマグラ100</a>
kamagra 100mg ervaring <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra oral jelly at walgreens</a>

114 Jasondruck Jasondruck | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 0:34 | Reagovat

Последние новости здесь <a href=http://kfaktiv.ru/>kfaktiv.ru</a>

115 SIAvqrhPn SIAvqrhPn | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 20:18 | Reagovat

Nicely put. Cheers!
<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian pharmacies</a>
<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian pharmacies shipping to usa</a>

116 AVAvqwhbax AVAvqwhbax | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 9:36 | Reagovat

cheap viagra canadian pharmacies

<a href="http://viagramestiksoss.com/">buy generic viagra</a>
viagra canadian drugs

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra sales</a>

117 KevinNup KevinNup | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 5:40 | Reagovat

Dartma Tavan,Dartma Tavanlar Bakida,Azerbaycanda. Temir ve tikinti. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com Купить натяжные потолки, Французские, Немецкие, Китайские, Глянцевые, Бесшовные, Матовый, Глянцевый, зеркальный, Сатиновый, Двухуровневый, Парящий, Одноуровневый потолок

Желающих зарабатывать Много, по нарастающей, в пассиве, без Копейки вложений, без знаний интернета или со знаниями, с уникальным продуктом для здоровья, известным во всем мире аналогом ламинина, но дешевле в 4 раза и более эффективным, без обязательных покупок, можно с приглашениями, а можно и абсолютно без приглашений, жду в скайпе evg7773
Звучит как сказка. Но таковым является на деле. Долго искал. Нашел.
Приглашаю.

118 juanitafw3 juanitafw3 | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 0:26 | Reagovat

Assignment servant moved:
http://brittany.go.telrock.net

119 AVAvqwhbax AVAvqwhbax | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 1:43 | Reagovat

buy viagra from canadian pharmacies

<a href="http://viagramestiksoss.com/">viagra cheap</a>
canadian mail order viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra</a>

120 AVAvqwhbax AVAvqwhbax | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 20:44 | Reagovat

canadian pharmacy viagra super active

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra sales</a>
canadian pharmacy viagra + cialis

<a href=http://viagramestiksoss.com/>buy viagra online</a>

121 AVAvqwhbax AVAvqwhbax | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 22:55 | Reagovat

buy generic viagra canadian pharmacy

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra sales</a>
pfizer viagra canadian pharmacy

<a href=http://viagramestiksoss.com/>generic viagra online</a>

122 KevinNup KevinNup | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 23:47 | Reagovat

СВИДЕТЕЛЬСТВА ЛЮДЕЙ, КОТОРЫЕ вылечились с помощью ЛАМИНИНА, но знайте http://1541.ru что AminoPure дешевле в 4 раза и сильнее в 2 раза,чем laminine LPGN. Основа ламинина и AminoPure (AminoBoosters) разработана д-ром Эскеланд, технология одна, сырье одно

Dunyada en yaxs? Web Studiya. Sayt sifaris! Здесь я заказал себе Сайт! Это Самая креативная ВЕБ-Студия в Мире - http://www.Time4Soft.com +994 50 345 83 88, PHP, CMS RA, Hosting, Hosting costs,Hosting charges,Hosting az,. email: web@time4soft.com

Обучу за 20 мин. Бесплатно,как зарабатывать с продуктом ( не воздух,не пирамиды с инвестициями)от 100 usd по нарастающей, в пассиве, без Копейки вложений, без знаний интернета или со знаниями, с уникальным продуктом для здоровья, известным во всем мире аналогом ламинина, но дешевле в 4 раза и более эффективным, без обязательных покупок, можно с приглашениями, а можно и абсолютно без приглашений, жду в скайпе evg7773
Приглашаю. Любая страна Мира. email:7771541@gmail.com

<a href=http://www.time4soft.com/cp/fc858dc1d447b6763763401d59420c6a/ff4bb48a23152b4ab4a72f02cfbc5cd0> Dartma tavan qurasdirmasi ve servisi.Avropa Istehsali Dartma Tavan, Inshaat, Asma tavan, Натяжные потолки, 3d, Temir, Tikinti, Dizayn, Profil, Потолок, Dosheme, 3d dosheme. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com</a>

123 Richardlip Richardlip | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 11:52 | Reagovat

瑋澄資訊-全台最強SEO│全台首創無限組關鍵字│保證排名最多組 http://tw-seo.com/

124 MatthewHib MatthewHib | E-mail | 4. května 2018 v 5:48 | Reagovat

Hello. And Bye.

125 ceceliacc60 ceceliacc60 | E-mail | Web | 9. května 2018 v 0:39 | Reagovat

Updated engagement number:
http://blanche.projects.telrock.org

126 FRTaswhbax FRTaswhbax | E-mail | Web | 10. května 2018 v 13:34 | Reagovat

erectile review
<a href=http://edpilsmystery.com/>erectile dysfunction treatment</a>
why sudden erectile dysfunction
<a href="http://edpilsmystery.com/">buy erectile dysfunction pills online</a>

127 FRTaswhbax FRTaswhbax | E-mail | Web | 10. května 2018 v 16:42 | Reagovat

erectile clinic
<a href=http://edpilsmystery.com/>erectile enhancement pills</a>
top erectile dysfunction pills
<a href="http://edpilsmystery.com/">erectile enhancement pills</a>

128 inajw69 inajw69 | E-mail | Web | 12. května 2018 v 20:08 | Reagovat

Indelicate pctures  
http://fitness.sexblog.pw/?jaylene
  erotic classic sex show free xxx sextoy video prno xxx

129 Jasonbam Jasonbam | E-mail | Web | 12. května 2018 v 21:51 | Reagovat

Последние женские секретики здесь <a href=http://www.foto-volos.ru/>www.foto-volos.ru</a>

130 Martinplump Martinplump | E-mail | Web | 13. května 2018 v 17:50 | Reagovat

Последние новости политики здесь <a href=http://vash-deputat.ru/>vash-deputat.ru</a>

131 Danieljah Danieljah | E-mail | Web | 14. května 2018 v 8:41 | Reagovat

Модные женские советы здесь <a href=http://ppfood.ru/>ppfood.ru</a>

132 DerekAmomb DerekAmomb | E-mail | Web | 14. května 2018 v 18:55 | Reagovat

Последние новости мира тут <a href=http://novorossia-news.com/>novorossia-news.com</a>

133 JeffreyCella JeffreyCella | E-mail | Web | 14. května 2018 v 23:00 | Reagovat

Все знают, что натуральные природные материалы имеют массу преимуществ, среди которых экологичность, невероятный дизайн, прочность и долговечность, подробнее читайте на сайте <a href=http://dumainfo.ru>dumainfo.ru</a>

134 Williamtiz Williamtiz | E-mail | Web | 16. května 2018 v 11:10 | Reagovat

Отличный строительный портал здесь <a href=https://vystroim.com/>vystroim.com</a>

135 CharlesGof CharlesGof | E-mail | Web | 24. května 2018 v 3:10 | Reagovat

Последние новости  Армении здесь <a href=http://lratvakan.com/>lratvakan.com</a>

136 Jamesunamn Jamesunamn | E-mail | Web | 26. května 2018 v 10:14 | Reagovat

Rivera said Wednesday he expects veteran Colin Cole will start alongside Kawann Short.They've been in close games, <a href=http://www.authenticnfljerseyscheap.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> but haven't figured out ways to <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>cheap nfl jerseys</a> win them."Any time the season ends, you reflect on the season," Woodson said. "You think about things you could've done better, things you've done well and figure out going forward how to capitalize on the things you did well. The offseason is here. We'll have a lot of time to think about it now."In <a href=http://www.cheapnfljerseysgoods.us.com/>Cheap Jerseys</a> other words, a total domination.Allen tore an Achilles tendon during practice last Thursday. He <a href=http://www.nfljerseyssocheap.us.com/>Cheap Jerseys Paypal</a> was placed on the waived/injured list, cleared waivers over the weekend and placed on the Jets' IR list. Allen, a seventh-round draft pick from South <a href=http://www.cheapnfljerseysmr.us.com/>Jerseys NFL Wholesale China</a> Carolina in 2012, was injured <a href=http://www.wholesaleauthenticjerseyscheap.us.com/>Wholesale Jerseys NFL</a> on a non-contact play in team drills when he came out of his stance and then fell to the ground.Better wrap up better with bullish running back Marshawn Lynch and the Seattle Seahawks coming to Lambeau Field next weekend.

137 Jamesunamn Jamesunamn | E-mail | Web | 30. května 2018 v 22:18 | Reagovat

"That's what I've known for four years," Waynes said. "It's a different league, different level. I had to learn firsthand."
Defensive tackle Frostee Rucker said it's good for sore bodies to stay in the same time zone and rest rather than endure two long flights.
It was the second time in four weeks that Winston's first pass of the day was picked off and <a href=http://www.cheapnfljerseysoutletwholesale.cc/>Cheap Jerseys</a> returned for a touchdown. His fumbled snap on the second play of the game set up an early Carolina field goal, and Winston's second interception 锟?on a tipped ball 锟?led to Newton's 6-yard TD throw to Ginn for a 17-3 Carolina lead.
San Francisco also <a href=http://www.nfljerseyscheaponline.us.com/>Cheap NFL Jerseys Online</a> will rely on <a href=http://www.wholesalejersyeschinanfl.us.com/>Authentic NFL Jerseys Cheap</a> Bruce Ellington, Quinton Patton and newcomer Jerome Simpson.
The second-year pro finished with six receptions for 155 yards and two scores. Five of the catches and both touchdowns came in the first half. The Dolphins paid considerably closer attention to the former Penn State standout after <a href=http://www.cheapjerseysleague.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> halftime, but the damage was done.
One of the big criticisms of Smith has been his reluctance to throw deep, which might help loosen up opposing defenses and give Charles room to <a href=http://www.wholesaleauthenticjerseyscheap.us.com/>Wholesale Jerseys Free Shipping</a> run. Smith completed just <a href=http://www.cheapjerseysforwholesale.us.com/>Cheap Jerseys For Wholesale</a> 40 passes of at least 20 yards last season, ranking in the bottom half of NFL starters, and three of at least 40 yards 锟?tied for 35th among all quarterbacks that attempted a pass.

138 vamsat vamsat | E-mail | Web | 31. května 2018 v 8:28 | Reagovat

Аспинат плюс <a href=https://massage-relaks.ru>массаж м женщина с членом</a>   Примерно через двадцать пять минут вы разогреетесь <a href=https://massage-relaks.ru/catalog/Tovary-dlya-zdorovya>аптека мелодия здоровья</a>   Ты возводишь человека на такой высокий пьедестал, ты так ценишь этого человека, что почти невозможно, чтобы он пал с этой высоты <a href=https://massage-relaks.ru/catalog/pohudeniya>видео уроки для похудения в домашних условиях</a> Чувствительность ткани головного мозга зависит от наличия и плотности нервных окончаний. Многие внутричерепные структуры лишены чувствительной иннервации, и поэтому механическое воздействие на них не сопровождается болью. Болевой рецепции лишены кости черепа с их венами, вещество мозга и сосудистые сплетения желудочков. Также нечувствительны к боли бессосудистые участки мозговых оболочек. Поэтому многие симптомы заболеваний головного мозга человека могут проявляться в достаточно поздних периодах, когда уже обнаруживаются нарушения функции: снижение зрения, слабость в конечностях, неустойчивость при ходьбе и др.
Наоборот, к структурам с высокой болевой чувствительностью относятся большие вены и венозные синусы, артерии твердой мозговой оболочки (передняя и средняя оболочечные артерии), крупные артерии основания мозга, твердая мозговая оболочка в области передней, задней и средней черепной ямок, мягкая мозговая оболочка вблизи крупных артерий основания мозга, черепные нервы и верхние шейные нервы. Чувствительны к боли кожа, фасции, мышцы и надкостница. Боль в голове – это ощущение боли в анатомических образованиях головы и шеи, одно из немногих страданий, которое знакомо практически каждому человеку. Редкий человек может сказать о себе, что он никогда не испытывал боли в голове. https://massage-relaks.ru

139 Romansoync Romansoync | E-mail | Web | 4. června 2018 v 23:26 | Reagovat

Многие задумываются над созданиемсайта, но их останавливает боязнь отсутствия знаний в веб строительстве. А все потому, что они не знают, что в сети есть множество сервисов, которые дают возможность без спецзнанийпростосделатьсобственный блог. Как это сделать читайте в статье <a href=http://interesu.tk/index.php/home/ura1111111/9-2012-05-15-13-01-37/952-kak-bystro-i-prosto-sozdat-sayt>Как быстро и просто создать сайт</a>?

140 sherryja2 sherryja2 | E-mail | Web | 8. června 2018 v 12:47 | Reagovat

Stared fashionable contract:
http://minerva.w.telrock.org

141 marcushx18 marcushx18 | E-mail | Web | 9. června 2018 v 14:04 | Reagovat

Sexy pctures  
http://glamour.sexblog.pw/?precious
  adult film erotic romance french erotic art prince erotic city free sex video

142 RobertHaw RobertHaw | E-mail | Středa v 10:39 | Reagovat

good web site Jarle Thorsen Unaico

143 danahx16 danahx16 | E-mail | Web | Čtvrtek v 16:27 | Reagovat

Further domestic stage for throw:
http://marisol.go.telrock.net

144 Jamesunamn Jamesunamn | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:57 | Reagovat

Redoing Manning's deal would give Elway more maneuverability as he addresses Denver's offseason needs, including retooling the offensive line that figures to have up to three new members next season.
Fantasy Tip: Wide receiver Kendall Wright will catch lots of Cheap <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>jerseys nfl wholesale</a> <a href=http://www.nhljerseycheapsale.com/>Cheap NHL Jerseys China</a> Jerseys For Wholesale passes from Mariota, while rookie Dorial Green-Beckham offers the quarterback a very big target for touchdowns at 6-foot-5.
"We're a 2-4 football team that needs to get <a href=http://www.cheapnfljerseysmr.us.com/>Authentic NFL Jerseys Wholesale</a> some more wins," he said. "Our team is building where we're gradually picking up momentum."
Any chances for normalcy disappeared on July 4 when star defensive end Jason Pierre-Paul was injured in a fireworks accident in Florida.
Brady, in his 16th season, joined Peyton Manning and Fran Tarkenton as the only NFL quarterbacks with 4-0 starts at least four times. It wasn't easy early.
Smith won the Super Bowl MVP in 2014 when he returned an interception for a touchdown, recovered a fumble and had nine tackles in Seattle's 43-8 win over Denver.

145 Robertmib Robertmib | E-mail | Pátek v 2:35 | Reagovat

Омоложение и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ps>Kup Analog Lamininu AminoPure (AminoBoosters) w Polsce tansze 4 razy</a>

CrowdFunding International (eu) SKAM. Does not pay out money.(Краудфандинг)Мошенники. Не платят.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama