Papoušek šedý - žako

30. května 2006 v 13:12 |  Papoušci
Dva různé druhy
Papoušek šedý neboli žako patří mezi nejčastěji chované druhy papoušků. Je oblíbený především proto, že je schopen naučit se výborně mluvit. Ačkoli se běžně mluví o papoušku šedém, ve skutečnosti existují dva poddruhy: papoušek šedý konžský a papoušek šedý liberijský z nichž první dorůstá velikosti 32-35cm, druhý pouze 30-32cm. Odlišují se také barvou zobáku, konžský žako má tmavě černý zobák, zobák liberejského žaka přechází odshora od černé po barvu rohoviny. Ocasní pera konžského papouška mají jasně červenou až temně rudou barvu, zatímco u papouška liberejského jasou hnědočerná. Liberejský poddruh se v domácnosti moc často nechová.
Původ
Papoušek šedý pochází z Afriky, ve volné přírodě žije v oblasti rozkládající se od Pobřeží slonoviny po Kongo a také v severozápadní Tanzanii.
Rozdíl mezi samičkou a samečkem
Pohlaví lze pouhým okem rozlišit jen obtížně, ale můžeme se držet určitých náznaků. Robustnější ptáci bývají samečci. Hlava samečka je často mohutnější a od nosních dírek sleduje přímou linii k čelu, zatímco hlava samičky je zřetelně mohutná.
Hmotnost: okolo 425g 500g
Věk: Papoušek šedý se dožívá 50-60, vyjímečně až 80 let.
KOUPĚ
Čas
Papoušek je společenský živočich. Pokud jej budete nechávat příliš často samotného, bude trpět. Začne si vytrhávat peří, bude špatně jíst atd. Samota mu může dokonce narušit jeho imunitu, takže snáze podlehne infekci a bude trpět různými zdravotními potížemi.
Papoušek potřebuje 2 - 3 hodiny pozornosti chovatele denně, a to v několika kratších časových úsecích. V té době si musí protáhnout křídla, proto je třeba, aby byl mimo klec, tedy např. na kleci nebo na stromě.
Rámus
Papoušek šedý je poměrně hlučné zvíře. Píská, mluví, směje se atd. Počítejte s tím, že jej občas postihne pětiminutový záchvat šílenství, který však může trvat i déle. Připravte se zktrátka na hluk. Myslete při tom na sebe, ale také na své sousedy.
Papoušci a děti
Mladý papoušek se snáze rodinnému životu přizpůsobí než starší zvíře, které má již zformovaný charakter. Uvědomte si, že děti bývají hlučné, což papouška stresuje a děsí. Rodině s dětmi doporučujeme si pořídit mladého papouška, aby si na sebe děti a papoušek postupně zvykali.
Peníze
Papoušek individuálně odchovaný chovatelem nebývá levný. Výdaje nekončí zakoupením zvířete a vhodné klece, potřebujete rovněž správné hračky a krmivo, včetně čerstvé zeleniny a ovoce. Nezapomeňte na zdravotní péči. V případě nemoci budete muset dopravit zvíře k veterináři, který se specializuje na papoušky, a s tím mohou být kromě úhrady hononáře spojeny nedbatelné cestovní výlohy.
Cena: do 20 000 občasně i více
Věk
Papoušek žako může snadno přežít svého majitele. Proto je rozumné si promyslet, co se s ním v takovém případě stane. Jestliže není v rodině nikdo, ke komu by se mohl nastěhovat, je třeba papouška umístit do útulku, kde může spokojeně dožít ve voliéře s mnoho jinými druhy.
Dovolená
Pokud jezdíte často na dovolenou, předem popřemýšlejte, jestli máte někoho, kdo se bude v době vaší nepřítomnosti o papouška starat. Samozřejmě je obzvlášť výhodné umístit papouška dočasně k někomu, kdo má zkušenosti s chovem ptactva. Jedná-li se ovšem o součastného chovatele, ujistěte se předem, zda jsou jeho ptáci zcela zdraví. Papouškovití jsou totiž značně náchylní k virovým infekcím. Každý papoušek nemusí hned onemocnět, může však infekci přenášet.
UMÍSTĚNÍ A PÉČE
Bidélka
Bidélka se vyrábějí z různých materiálů. Plast má tu výhodu, že jej lze snadno udržovat v čistitě, ale je příliš hladký. Tuto nevýhodu mají ostatně také dřevěná bidélka, která se často vidí v papoušcích klecích. Ideální je přírodní materiál, to znamená hrubé a drsné větve vrby nebo ovocných stromů. Přírodní bidélka musíte ovšem pravidelně čistit, protože se v nich snadno usazuje špína a bakterie. Rozmístěte je tak aby na ně padalo co nejméně trusu.
Brousící bidélka
Brousící bidélka je možno koupit v obchodě s potřebami pro zvířata. Snadno se upevní do klece a zároveň jsou praktická, neboť slouží k lehkému obrušování papouščích drápů. Pokud papoušek pravidelně sedává na brousicím bidélku, není třeba mu stříhat drápky, což je velká výhoda. I když je papoušek velice krotký, stříhání drápků se mu prostě nelíbí. Při boušení dochází zároveň k posilování svalů na papouškových nohách. To se děje proto, že se brousící bidélko směrem ke konci zužuje. Tuto pomůcku pověste vysoko do klece, aby si tam papoušek rád sedal.
Krmítka
Ve většině klecí jsou již kulatá nerezová krmítka. Jsou upevněna na speciálních držadlech a patří k nim malá dvířka, takže je lze vyjmout a naplnit je mimo klec. Krmítka se dají koupit také volně, ale pořádný papoušek taková volně položená krmítka okamžitě převrhne, proto nelitujte prostředků a pořiďte si raději modernější model. Na trhu jsou také krmítka z nezničitelného plastu, jež se vyjímají z držáku pomocí speciálního grifu, a která jsou dobře uchycena, takže papoušek není schopen je vyhodit. Tato krmítka jsou zvlášť vhodná pro zeleniny a ovoce. Krmítka pochopitelně nikdy numisťujte pod bidélko a nezapomínejte je obden čistit, nejlépe pouze horkou vodou, tedy bez přídavku saponátu. Pokud papouškovi předložíte ovoce nebo zeleninu, je důležité je potom řádně vyčistit.
Koupání
Koupelny pro papoušky v obchodech sehnat jen stěží. Papoušci se často snaží mýt v misce na vodu, ale při tom se víc dostane ven z klece než na peří. Nejlépe si pomůžete, když budete papouška sprchovat rozprašovačem na květiny. Někteří krotcí papoušci dokonce nepohrdnou společnou sprchou s majitelem.
Hygiena
Dodržování hygienických zásad chovu je velmi důležité, protože se s tím vyhnete zdravotním problémům papouška i chovatele. Pokud se klec včetně krmítek, bidélek a hraček pravidelně čistí a dezinfikuje, nemohou bakterie napáchat žádné škody. Obvykle je za potřebí klec jednou týdbě důkladně omýt vodou a kartáčkem, jednou za měsíc je třeba ji dezinfikovat. Jak často musíte vy čistit vaši konkrétní klec, závisí ovšem na tom, jak je velká, kolik v ní žije ptáků a jaká je okolní teplota. V létě je rozhodně nutné čistit klec častěji. I když provedete celkové čištění dna jednou za týden, trus odstraňujte průběžně. Tím však neodstraníte neviditelné původce nemocí, proto nezapomínejte jednou týdně vyměnit celou podestýlku a zároveň vydezinfikovat dno. Nádobky na vodu je třeba čistit denně, za teplého počasí se doporučuje dodávaz čistou vodu dvakrát denně. O vhodnosti čistících prostředků se poraďte v obchodě s potřebamo pro zvířata, ptačí klece nelze čistit všemi druhy saponátů.
Pelichání
Pelichání je naprosto normální každoroční výměna peří. Papoušek šedý namí jasně ohraničené období pelichání, pera se mu obnovují postupně celý rok. V době, kdy více pelichá, je třeba mu upravit jídelníček. Dávejte mu více vaječného krmiva a případně speciální vitamíny. Prospěje mu rovněž sprcha. Prachové peří padá papouškovi skutečně každý den, je to zcela běžné.
Ionizátor neboli pračka vzduchu
Pokud chováte více ptáků na omezeném prostoru, jako je uzavřený obývycí pokoj nebo přístěnek, zvažte koupi ionizátoru. Není to levný přístroj, ale chovatelům se dost osvědčil. Ionizátor zajistí, že se mikroskopické částečky prachu, které poletují vzduchem, shluknou a spadnou na zem. Znamená to, že tyto částečky nevdechne ani váš papoušek, ani vy. Pračka vzduchu má vliv na svěžest a pocit čisty v místnosti, odstraňuje nežádoucí zápach a případně likviduje škodlivé mikroorganismy (ty by mohli papouškovi způsobit infekci).
SOCIALIZACE, CHOVÁNÍ A VÝCHOVA
Socializace a výchova
Papoušci stejně jako psi jsou společenská zvířata. Proto je také třeba je zespolečenštit a vychovat, aby se ve vyšším věku nezačali chovat vrtošivě. Péče o dobré vychování se rozhodně vyplatí. Zajistěte, aby každý z členů rodiny trávil s papouškem nějaký čas, abyste předešli ostýchavosti. Není vždy možné zabránit tomu, že se papoušek upne na jednoho člena rodiny, ale nevzdávejte boj příliš brzy. Nepřenechávejte péči o papouška jedné osobě! Pokud se o něj bude starat stále jeden člen rodiny, papoušek si jej zaručeně oblíbí a bude mu dávat přednost před ostatními pečovateli. Mnohem lepší je papouška seznamovat s více lidmi, tedy i s častými návštěvníky vaší domácnosti, kteří jsou jistě také milovníci zvířat. Takový papoušek bude mnohem méně stresován novými věcmi a situacemi.
Krotkost
Chovatelem vypiplaný žako je od začátku velice krotký, protože jej lidé ve věku pěti týdnů vzali z hnízda a pečlivě se o něj starali. Žako vychovaný svými rodiči je obvykle plachý, ale může zkrotnout. Nejdůležitější je, aby pták získal důvěru ve vás a v ostatní členy rodiny. Přibližujte se k němu vždy klidně, ve výši očí a využívejte ve stejných situacích stejná slova. Tedy např: jídlo, když mu dáváte krmení, mňamka, když mu chcete podstrčit nějakou dobrůtku,.... Papoušek se tak naučí tato slova rozeznávat a bude vědět, co se chystá, čímž v něm vytvoříte pocitdůvěry a klidu. Prvních pár dnů nechejte papouška v kleci, protože si musí zvyknou nejen na novou a okolí, ale i na nové lidi.
Poveli k opuštění klece
Jestliže papouškovi dovolíte opustit klec, je důležité, abyste mu k tomu dali povel vy sami. Kdybyste jej nechali vyletět samotného, mohlo by to podporovat jeho teritoriální chování. Pak by vás papoušek při příští příležitosti, kdybyste vsunuli ruku do klece, mohl klovnout. Z výchovných důvodů je tedy zásadní, že jste to vy, kdo papouškovi povolí opustit klec!
Posuňte ruku směrem k ptákovi, zatlačte mu jemně na bříško a řekněte: nastup. Když skutečně nasedne na vaši ruku, odměňte jej správně. Po celou dobu se mu dívejte do očí. Chcete-li aby z ruky zase slezl řekněte: slez. Toto cvičení provádějte několikrát denně. Pokud papoušek hned neposlechne, nevšímejte si toho. Reague-li správně, odměňte jej vlídným slovem. Papoušci se výše uvedené povely učí poměrně snadno. Jakmile se papoušek naučí tímto způsobem opouštět klec a zase se do ní vracet, zopakujte výcvik mimo klec.
Volné poletování po pokoji
Dříve než necháte papouška volně poletovatpokojem a bytem, zkontrolujte, zda je prostor pro ptáky bezpečný. Všímejte si nasledujících věcí:
 • Nejsou v pokoji jedovaté rostliny?
 • Jsou záclony zatažené, aby papoušek nenarazil do skla (této okolnosti je třeba si všímat hlavně v prvních dnech)
 • Nemůže se papoušek dostat k elektrickému vedení?
 • Nejsou v místnosti další domácí zvířata, která by mu mohla ublížit?
 • Jsou dveře i okna zavřená?
 • Není v pokoji otevřený oheň (krb, svíčky) nebo rozpálená kamna, o něž by se papoušek mohl popálit?
 • Pokud jsou v domě další papoušci, nenechejte je zpočátku v kleci.
KRMENÍ
Příklady vhodné zeleniny a ovoce:
 • meruňky (sušené nebo čerstvé)
 • ananas
 • (sladké) jablko
 • banán
 • datle
 • hroznové víno
 • kukuřičný klas čerstvý nebo mražený
 • mandarinky
 • papája
 • hrušky
 • máčené rozinky a korintky
 • celer (malé kousky)
 • měsíčky pomeranče
 • rajčata
 • fíky
 • mrkev
Vhodné zelené krmivo:
 • čerstvé travní seno
 • kokoška pastuší tobolka
 • řeřicha potoční
 • řebříček
 • mléč zelinný
 • pampeliška
 • rdesno červinec
 • pupalka dvouletá
 • řeřicha setá
 • ptačinec žabinec
 • jitrocel
Příklady vhodných bobulovin:
 • ostružiny
 • maliny
 • jeřabiny
 • hloh
 • šípky
 • hlohyně šarlotová
 • bezinky
Pamlsky
Papouška můžete občas rozmazlit nějakou dobrůtkou. V obchodech možná narazíte na sladké tyčky, kuličky a mlsnou směs obsahující sušené ovoce a oříšky. Takové krmení dávejte papouškovi skutečně s mírou, jednou za týden je ž příliš. Papoušek je totiž schopen takovou tyčku spolykat okamžitě a pak nemá chuť na normální krmivo.
NEMOCI A ODCHYLKY
Prevence
Papoušek pochopitelně může onemocnět, tomu se nedá vždy zabránit. Nemocem můžete ovšem začít předcházet hned poté, co papouška koupíte. Nechejte jej bez odkladu vyšetřit veterinářem a dokud neznáte výsledek, držte jej doma v karanténě. Tento postup se obzvlášť vyplatí, pokud máte další papoušky. Zdravého papouška je třeba udržet v dobré kondici. Správno péčí, vyváženou stravou a vyloučením stresu se postaráte o to, aby měl papoušek dobrou imunitu vůči nemocím. Vyhněte se kontaktu s cizími papoušky. Možná vypadá roztomile, když žaka vezmete s sebou na návštěvu ke známým, kteří také chovají papoušky, ale bohužel je zde značné nebezpečí, že papoušek bude vystaven riziku přenosu virové nebo jiné nákazy.
Vyškubávání peří
Nejběžnějším příznakem toho, žr není něco v pořádku, je u ptáků vyškubávání peří a to obvykle na krku a hrudi. Nejčastější příčinou bývá:
 • nuda
 • osamělost
 • nedostatečná nebo špatná výživa
 • kožní choroba
 • bolest (způsobená vnitřní nemocí)
 • infekce (např: Gardia)
 • paraziti
 • (špatně provedené) přistřižení křídel
Otrava
K otravé papouška může dojít následkem požití čisticích prostředků nebo ředidel, v takovém případě může pták i zemřít.l Nebezpečné je také sežrání i jedvaté rostliny, zkaženého krmení, avokáda nebo vdechnutí teflonu. Pokud se domníváte, že papoušek pozřel některou z výše uvedených látek, běžte s ním okamžitě k veterináři.
Některé běžně se vyskytující jedovaté rostliny:
 • amarylis (hvězdník)
 • azalka
 • clematis (plamének)
 • dieffenbanchie
 • hyacint
 • kosatec
 • vánoční hvězda
 • konvalinka
 • lobelie
 • jmelí
 • oměj šalamounek
 • narcis
 • oleandr
 • rododendron
 • tabák
 • tis
fotografie-žaci Rampepurda a Andulka
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Chováte doma papouška šedého?

Ano 57.9% (449)
Ne 10.6% (82)
Uletěl nám 2.8% (22)
Choval(a) jsem, ale umřel 2.8% (22)
Budu mít 20.5% (159)
Jiná odpověď 5.4% (42)

Komentáře

Zobrazit vše (241)
Zobrazit starší komentáře

201 coradx1 coradx1 | E-mail | Web | 1. října 2018 v 14:04 | Reagovat

My updated website is bellow!
hd photos sexy best android smartphone of 2015 baixar o android sexy videofree download free website images
http://pornandroid.adultnet.in/?gain.kallie
go launcher app free download symbian apps sexy pc games free download market software for android htc latest mobile phone

202 winifredkm4 winifredkm4 | E-mail | Web | 2. října 2018 v 21:25 | Reagovat

My creative website:
http://porn.big.sss.storetop.top

203 jesusgy4 jesusgy4 | E-mail | Web | 3. října 2018 v 10:16 | Reagovat

Blog with daily sexy pics updates
http://hotties.pictures.erolove.in/?post-aylin
sex and kiss free nude peolepe cruz video clips cinema screens free indian girls pissing in out side national black organiztaios

204 liliakb60 liliakb60 | E-mail | Web | 4. října 2018 v 14:22 | Reagovat

Hip porn blog    
http://granny.xblog.in/?blog.baylee
  spanish bukkake download uniform fitting and alterations african hot pussy plainwell community school

205 Jamesunamn Jamesunamn | E-mail | Web | 5. října 2018 v 9:46 | Reagovat

"We've had the opportunity as a football team, I think individually everybody has had the opportunity to go through last season," McCarthy said. "We're focused on winning our first home game and getting to 2-0."
The location is adjacent to the historic Coliseum, site of two Olympics and home field for the University of Southern California football team, as well as popular museums including the home of the retired space shuttle Endeavour.
The Giants tried to throw on third down from the Dallas 1 with a 23-20 lead, but the Cowboys didn't take the play-action fake. Eli Manning threw the ball away instead of taking a sack, stopping the clock and giving Romo the final 1:34 to try to win.
Quinn's name has been the most talked about in coaching circles since the end of the regular season because of the job he's done as Seattle's defensive coordinator the past two seasons. All signs point to Quinn becoming the next head coach in Atlanta after having a second interview with the Falcons the day after the NFC championship victory over Green Bay.
Smith will get the snaps with the first-team offense when camp starts, and it's up to <a href=http://www.wholesalenflchinajerseyscheap.us.com/>Wholesale Jerseys</a> him to keep it that way. Otherwise, well-traveled veteran Ryan Fitzpatrick could seize the job. New offensive coordinator Chan Gailey has liked what he has seen from Smith, who needs to cut down on his mistakes 锟?34 interceptions in 30 games 锟?and improve <a href=http://www.nhljerseycheapsale.com/>Cheap NHL Jerseys</a> his ability to read defenses.
"I'm surprised it happened so late in the season, being that it happened last year," Bowles said. "But that's the process they went through and they took their time going through it. We respect the decision, and <a href=http://www.cheapjerseys20.us.com/>Wholesale Jerseys</a> we're going to move forward."

206 Walterunsub Walterunsub | E-mail | Web | 5. října 2018 v 22:50 | Reagovat

белый и желтый скипидар    <a href=http://xozyaika.com/skipidarnye-vanny-dlya-poxudeniya-belyj-i-zheltyj-skipidar/>http://xozyaika.com/skipidarnye-vanny-dlya-poxudeniya-belyj-i-zheltyj-skipidar/</a>

207 nathanielac2 nathanielac2 | E-mail | Web | 6. října 2018 v 15:59 | Reagovat

Further about after instead of project:
http://margaret.w.telrock.org

208 Williamsep Williamsep | E-mail | Web | 9. října 2018 v 6:04 | Reagovat

Каждая хозяйка привыкла делать заморозки на зиму, чтобы они не испортились и в любой момент можно было полакомиться вкусненькими и витаминными продуктами, подробнее об этом читайте на сайте <a href=http://dettka.com>http://dettka.com</a>

209 ThomasWhape ThomasWhape | E-mail | Web | 10. října 2018 v 2:06 | Reagovat

<a href=http://proxyelite.biz/en/>proxy usa individual</a> - proxy buy, buy proxy server in russia

210 irinDiz irinDiz | E-mail | 10. října 2018 v 6:34 | Reagovat

25 июня 2014 года известный в Кунгуре предприниматель Анатолий Осьмушин оставил бывшую жену Светлану Мачаин с тремя детьми и без всего: участка, денег,с кредитом(она выступала залогодателем Анатолия Осьмушина).
Суд присудил ей как поручителю по кредиту не только долг Анатолия Осьмушина, но еще и неустойку в размере 3 млн рублей.
Все имущество Светланы забрали как залоговое.
Анатолий Осьмушин г. Кунгур остался безнаканным.

211 Qfwqabax Qfwqabax | E-mail | 11. října 2018 v 2:18 | Reagovat

bumdoor190289viagra.com
http://bumdoor190289viagra.com/
where to buy strattera online

212 Spotloan Spotloan | E-mail | Web | 17. října 2018 v 23:15 | Reagovat

loans in oklahoma city <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">personal loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>bad credit loans guaranteed approval</a>

213 JoshuaRek JoshuaRek | E-mail | Web | 21. října 2018 v 19:53 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

214 Dennisunoge Dennisunoge | E-mail | Web | 21. října 2018 v 20:29 | Reagovat

Трансформаторные подстанции от производителя, КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫЕ ПОДСТАНЦИИ москва, Производство ктп москва и не только на нашем специализированном сайте: http://sviloguzov.ru/ - Мы рады Вам!

215 Armandheish Armandheish | E-mail | 22. října 2018 v 21:50 | Reagovat

The Best Free Dating Site: https://e13.co/adultdatingonline90615
Online Dating Site for Like-Minded Singles: https://ameo.link/thesite
Online Dating Site & Dating App with 40 Million Singles: http://fileshare.upackgroup.ru/adultdatingonline19267
Online Dating Site & Dating App with 40 Million Singles: http://www.abcagency.se/adultdatingonline15293

solo datingbadoo dating servicesdating taiwanese coinslaura marano dating bradley simpsonwhy dating tips don't workthe truth about online dating epsteinprivate dating places in kathmandubest toronto online dating sitespeed dating 21-30 londondeadzone not connected to matchmaking serverdumfries dating sitessims 3 supernatural datingdating website in delhi2014 dating apps for androiddating cafe ukdating agency cyrano eng sub ep 12dating sites for bbwsdating ariane guideselena quintanilla dating historydating sites for college students freecute quotes for someone you just started datingdating japangh web datingdating sociopath forumwho is rihanna dating may 2014best dating app in south africafree gay dating site listdating 33speed dating chilewhen to go exclusive when online datingyakima wa datingsnl skit dating an actressmumsnet lone parents datingonline dating moving from email to phonefirst contact on a dating site

216 RCHoxidori RCHoxidori | E-mail | Web | 23. října 2018 v 11:26 | Reagovat

ФМ Чемпион магазин - активно растущая коммерческая предприятие, работающая на Отечественном рынке больше 7долгих лет.

Ищите садовую технику для дачного дома, но не знаете,какая конкретно лучше и где её купить? Мы вам советуем прийти наш магазин и онлайн магазин ФМ Чемпион. У нас гигантский подборка ТРАКТОРА. Если уж клиенты захотели заказать Маски для сварки мы покажет вам все модели товара.

Магазин ФМ Чемпион это  то место где можно купить все  для дома начиная с Шины для цепных пил и заканчивая ЭЛЕКТРОСТАНЦИЯМИ.

Заказать садовую аппаратуру  и дополнительно инструменты в указанном web магазине на web-сайте       можно конечно по будням и по не рабочим дням(суббота и воскресенье) Доставка купленного каждого оборудования при покупки от 9000 руб делается по городу бесплатно. Мы предоставляем гарантийное обеспечение на все товары, те что сейчас есть в нашем магазине ФМ Чемпион. Развоз товаров по адресу производится в течении от1до3 дней после заказа. Сроки зависят от города доставки товара, эту информацию уточнит оператор.

russiachampion.ru: <a href=https://engine.russiachampion.ru/>двигатель champion g201hk</a>

217 BradleyOvalo BradleyOvalo | E-mail | Web | 24. října 2018 v 21:07 | Reagovat

as surplus 18 meridian <a href=http://ii-casino.com>casino</a> games

218 dianexj60 dianexj60 | E-mail | Web | 25. října 2018 v 2:46 | Reagovat

Novel project
http://maturesex.sexblog.pw/?gain.juliana
erotic italian free adult sites erotic download shop erotic dance erotic

219 kathyqu3 kathyqu3 | E-mail | Web | 26. října 2018 v 20:05 | Reagovat

My brand-new work:
http://crystal.web.telrock.net

220 DennisSam DennisSam | E-mail | Web | 29. října 2018 v 2:23 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

221 SydneyHet SydneyHet | E-mail | Web | 31. října 2018 v 5:11 | Reagovat

<a href=https://hydra18center.ru>сайт гидра ру</a> - hydra магазин, Как зайти на hydra

222 faytv60 faytv60 | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 16:39 | Reagovat

Right-minded started fresh occupation:
http://pick.up.advice.blogporn.in

223 MMCulcesia MMCulcesia | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 12:22 | Reagovat

In New York luxury classical massage from best masseurs. Wherein, vacuum massage jars not yet violates no prohibitions, for the reason it's not about genital contact.

In spa center  body rub massage women will hold erotic Aqua massage.
The center Hot Stone massage in New York is currently considered most important method gain strength after the end of the strenuous work is 4hands massage.Sexy massage therapists will make you Sakura massage and japanese massage, you can pick up several varieties massage on your solution. Like trimming massage, as though, and relaxation, affects on specific area naked body, this allows clients gain strength. Success  implementation of anticellulite massage is at,  that, in home you received from of this pleasure. Wherein, Prostate massage not violates practically any prohibitions, because it's not about sexual contact. We hold both individual massage and massage for several people. In our salon professionals work.
Spa center men and women come to  modern finnish massage. In the salon of massage is available everything, that you personally  search. Affectionate touch delightful masters of massage will be flow on your body, dipping in abyss  immense the ocean bliss. In the quiet slip, rewarding your body kisses, massage envelops the warmth of one's body. You be amazed at that, which sea enjoyment you can to feel fromfoot fetish massage in Empire State.

We have a showroom in New Jersey. : <a href=http://lordbliss.com>tantric massage</a>

224 Thomasdaw Thomasdaw | E-mail | Web | 6. listopadu 2018 v 21:20 | Reagovat

reference <a href=https://falco3d.com>3d engine</a>

225 RichardBip RichardBip | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 15:54 | Reagovat

check out the post right here <a href=http://vf-stream.pro>Series en Streaming HD</a>

226 RobertNup RobertNup | E-mail | 11. listopadu 2018 v 12:11 | Reagovat

Are aware of the Secondary effects Of consuming Clenbuterol
<P>The ample utilise and popularity associated with Clenbuterol offers improved a considerable amount of thoughts not to mention controversies associated with it is eligible regulation a number of locations throughout the world. Woman customers ordinarily wish to have taking Clenbuterol diet supplements in many different different kinds of devices coupled with medicines previous to starting pretty much any sports entertainment or even casual play. Clenbuterol results in productive weight-loss as well as get more individuals battling with carrying excess fat. You are able to to alter coupled with motivate the exact neurological or perhaps CNS belonging to the entire body where all of the prescription medication creates the info methods. Many of us are not sure of and finding the lie which often Clenbuterol really is a anabolic steroid. To eradicate the uncertain, you can travel to multiple reputed and even amazing online resources on the web which could point out that Clenbuterol is known as a non-steroidal products. Simply because of like confusions, there can be controversies described through the individual utilization of Clenbuterol. Learn on the products with an idea about the pros and cons involving Clenbuterol.</P>
<H3><STRONG>How to Clenbuterol dosage on customer visitors?</STRONG></H3>
<P>It serves as a inappropriate strategy which unfortunately Clenbuterol are only able improve profitability those who exercise or perhaps sportspersons. Women who aren't trainers, serious weightlifters or just wrestlers because of line of business of course consider Clenbuterol meant for weight procedures. There are certain health and wellness health benefits in addition to severe complications in ladies as reported by many purchasers. However continuing to keep all the in reserve, anyone assured that Clenbuterol is probably the world’s most rapidly burning fat device that's got put such an abundance of effect with regard to overweight people.</P>
<P>Clenbuterol might make the fat shredding special effects over the procedure thermogenesis. This means the very medicine sources unexpected surge in your whole body climate thermogenically to help improve the metabolism from the microscopic cells. It's the same much better to keep your quantity features successfully with a view to dodge any type of arms and legs from the positive and negative shock.</P>
<P>For very folks, that can induce if you want to commence ones own measure schedule by using a smaller amount of 30 mcg each and every day. It is recommended continue this medication dosage toughness for a minimum of Twenty-one days. Bash 3<SUP>rd</SUP> 1 week, the actual dosage strength and durability are generally boosted that will 30 micrograms daily. It increment involving amounts is usually continued till the time 60 mcg each day will be got to. There are a lot regarding ladies consumers what people may not tolerate the actual stable results of superior amounts. For them, you should do not beat the absolute maximum free from danger quantity decrease about 60 mcg each and every day for you to keep almost any unwished-for returns by the end of this diet course.</P>
<H3><STRONG>Can a person heap any other prescription drugs because of Clenbuterol?</STRONG></H3>
<P>It is well know which in turn Clenbuterol will cause superior fat-burning negative effects with chronically overweight citizens without being the latest steroidal chemical substance naturally. Just picture the way it could possibly be should you may possibly add some sturdy anabolic endocrine regulating prescription medication utilizing Clenbuterol! The actual outcome will be fully increased.</P>
<P>You can potentially need remedies or just tablets from Cytomel T3 and also Anavar using Clenbuterol and yet keep in mind roughly managing the particular the amount to use motorcycles. Don't allow the twin piled have an affect on of this eating remedies create <STRONG>harsh unintended side effects with females</STRONG> through success.</P>

<a href=>https://www.addpoll.com/ferryevent8/form
</a>

227 Williamtum Williamtum | E-mail | Web | 12. listopadu 2018 v 4:05 | Reagovat

<a href=https://www.coin-tradeandmine.com/category/mining/>p&c mining services</a> - trading yesterday may i, 3 meaning

228 VictorSturo VictorSturo | E-mail | Web | 12. listopadu 2018 v 19:27 | Reagovat

PTHC

Siberian Mouse

Nicest CP Shortclip 2018

Valya Adhesive on HMM Series Laura Reckon Falko Tunefulness

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

vvv.unoforum.pro/?0-0

229 maxineap18 maxineap18 | E-mail | Web | 13. listopadu 2018 v 20:04 | Reagovat

New network programme:
http://earl.w.telrock.org

230 estelaqn2 estelaqn2 | E-mail | Web | 15. listopadu 2018 v 11:01 | Reagovat

Started untrodden snare throw

http://reanna.project.hotblognetwork.com/?entry-joy

houston tubes porn avril lavinge porn video cartoon porn fever porn grammes hentai monster porn video free

231 CurtisAbrax CurtisAbrax | E-mail | 23. listopadu 2018 v 14:39 | Reagovat

make money break egg app review:
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=G3SKPdq5dp8>make money online $50 a day</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=NTgqgM0UjD8>earn money online india</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=J4T-zGB1z24>to earn money online</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=bd1TU_cIHHs>how i earn money online in hindi</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=G3SKPdq5dp8>earn money online viewing ads</a>

Popular Tags: legit way to earn money online reddithow to make money selling on amazonvarious ways of making money onlinehow to make money online same dayhow to earn money via online jobhow to make more money online from homeearn money by playing video games onlinebest online websites to make moneyearn money online fast paypal ukhow to earn money online gamesplay games online win money paypalhow to make money online with $100make real money in online gamesbest money earning apps in telugureal ways to make money online no scamshow to earn money from amazon associatestop 5 earn money onlinemake a lot money onlinemake money online sharing linkshow to make money off music onlineearn money online instantlymake money online in 5 minuteshow to earn money amazon affiliatecan you make money from online shoppingeasy ways to make money online australia

232 empiffinyGP empiffinyGP | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 22:09 | Reagovat

Usi de interior in MD<a href=https://valdimobila.md/ru/catalog/usi-iterioare>.</a>

233 oliveqj18 oliveqj18 | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 15:20 | Reagovat

New project started to be available today, check it out
http://busty.tits.big.relayblog.com/?katharine

free celerity porn young henti cheerleaders porn high resolution scans porn teen porn movie sebastian rulli naked porn portfolio

234 ulcesia ulcesia | E-mail | Web | Úterý v 9:40 | Reagovat

The spa salon nude calls visit one of the ways massage, is what we do. The beautiful women our the spa salon will give you an unforgettable experience. The spa center is a place of rest and relaxation.
The spa center nuru massage in Sacramento
considered successful way relax after of the strenuous workweek is Nude massage.
Excellent way safer understand in feelings and interests of a loved one - a common Sensual massage, demonstrating powerful stimulating effect. The skill Bodywork massage in Milwaukee reveals space for creativity in building deep connections, besides this is exemplary  way express love and appreciation precious to man.
Corporal medical massage in Fresno from Attractive the girl  the massage. Visitors can visit our erotic salon and get several types of massage.

Katherine from the Studio of the cochlea massage in Raleigh turn out your favorite private masseuse at any day.

Our showroom works in New Jersey.  - <a href=https://aqua.massage-ny.com/>Aqua massage</a>

235 WayneMut WayneMut | E-mail | Web | Středa v 21:52 | Reagovat

Сбербанк Онлайн, вход в систему
http://sberbank-online24.ru/uploads/posts/2016-03/1457420742_sberbank-biznes-onlayn-internet-klient-9443.jpg
Для того, чтобы воспользоваться системой банковского дистанционного обслуживания Сбербанк ОнЛайн, нужно предварительно получить банковскую карту в одном из отделений Сбербанка России и подключить услугу «Мобильный банк».
Вход в систему предназначенного для самостоятельного обслуживания «Сбербанк Онлайн» можно осуществить с главной страницы официального сайта Сбербанка: www.sberbank.ru. При переходе на главную страницу, Вы увидите оранжевую кнопку, кликнув по которой Вы сможете перейти на страницу системы
Вход в систему Сбербанк Онлайн можно осуществить введя идентификатор индивидуального пользователяляется и свой пароль. Если у Вас подключена услуга «Мобильный банк», можно получить идентификатора в банкомате или через службу поддержки Сбербанка.
Как получить пароль, для входа в систему Сбербанк Онлайн?
получить пароль для входа в систему можно через банкомат, при помощи банковской карты;
получить пароль для входа в систему можно через мобильный телефон. Для получения пароля, нужно отправить  СМС-сообщение: Parol 12345 (где 12345 - последние 5 цифр номера Вашей банковской карты) на номер 900 (или  +7 916 572-3900, +7 926 2000 900). В ответном СМС-сообщении Вы получите пароль. Получить идентификатор пользователя можно позвонив в контактный центр Сбербанка России по телефону  8 800 555 5550, +7 (495) 500 5550
После правильного заполните полей, вы сможете войти в личный кабинет, благодаря которому у вас появится возможность управлять денежными средствами с Вашей личной карты. Вы сможете  переводить деньги с карты на карты, отслеживать историю проводимых операций, расчитываться за услуги и так далее.
Все личные данные, являются полностью конфиденциальными, и для того чтобы избежать хищений денежных средств с Вашей банковской карты, не в коем случае не передавайте пароль третьим лицам.
Важно! Если Вы неправильно ввели постоянный пароль в течении трех раз, доступ к системе Сбербанк онлайн будет автоматически заблокирован на один час.

236 genevayz18 genevayz18 | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:46 | Reagovat

Best Nude Playmates & Centerfolds, Beautiful galleries daily updates
http://hairy.lesbian.relayblog.com/?berenice

extreme teen porn video porn redhead net free anal painful porn brooke lee adams porn hentai porn viedos

237 maryellenkn18 maryellenkn18 | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:39 | Reagovat

New hot project galleries, daily updates
http://porn.tubes.hotblognetwork.com/?tatiana

high definition teen porn movies free porn movies archive hardcore young black porn free preggy porn pics outdoor nature peace hippie gay porn

238 Cheszerexeta Cheszerexeta | E-mail | Pátek v 21:38 | Reagovat

buy custom essay online
<a href=http://writemyessayassistant.com>write my essay for me</a>  personal statement writing service
<a href="http://writemyessayassistant.com">write my essay for me</a> - teacher letter of application
custom written research paper

239 Stephenneunk Stephenneunk | E-mail | Web | Sobota v 12:20 | Reagovat

喜多福,乾拌麵,拌麵,乾麵,呷什麵,關廟麵,手工麵,手作麵,沙茶咖哩,川味麻辣 牛肉風味,油蔥香菇,香蒜麻醬,紅油烏醋,麻辣麻醬,川味麻辣,團購美食,sidofu,日曬麵條,古法手工精製,日光自然曬乾,乾拌麵網路票選,拌麵網路票選 ,乾拌麵台灣票選 ,拌麵台灣票選,乾拌麵排名,拌麵排名,2018乾拌麵之王

https://www.sidofu.net/

240 Ralphmeepe Ralphmeepe | E-mail | Web | Včera v 5:46 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

241 JessieGox JessieGox | E-mail | Web | Včera v 22:30 | Reagovat

unethost無限空間虛擬主機  http://blog.unethost.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama