Hon na zvířata

9. července 2006 v 17:17 |  Zvířátka a jejich utrpení
Po celou svou historii lidé lovili zvířata pro poravu. Zpočátku měl lov jen nepatrný vliv na živočišná společenstva, protoře lidí bylo málo. Jak však rostla města a velkoměsta, stával se lov pro obchod běžným a tlak na volně žijící zvířata vzrůstal. Většinu masa nám dnes poskytují zdomácnělí, na farmách chovaní savci, ale pro lidi v některých krajích je ještě lov velmi významným zdrojem potravy. Tam, kde jsou druhy ohrožené, ochránci přírody se pokoušejí přesvědčit lidi, aby změnili své zdroje potravy a omezili lov zvířat, která by mohla být vybita dřív, než se dokážou rozmnožit.
Potrava pro rodinu
Divoké antilopy chocholatky jsou běžným zdrojem potravy pro obyvatele Střední Afriky. Lov lesního masa zahrnuje všecko od krokodýla po šimpanze a ohorožuje přírodu. Lovci živí masem divokých zvířat svou rodinu nebo je prodávají. Na mnoha místech již z lesů úplně vymizely všechny druhy jedlých zvířat.
NADMĚRNĚ LOVENÉ ZVÍŘECÍ POPULACE SE MOHOU VZPAMATOVAT, POKUD JE JEJICH PŘÍRODNÍ PROSTŘEDÍ NEDOTČENÉ.
Snadná kořist
Korunáč vějířový z Nové Guineje je velmi ohrožen, protože se loví pro maso. Tento až 80 cm dlouhý pták je největším holubem světa. Protože tráví většinu života v přízemí pralesa, je pro lovce snadnou kořistí.
Rituální jatka
Každoročně lidé zahánějí hejno kulohlavců černých do mělké zátoky na Faerských ostrovech ne sever od Skotska a hromadně je pobíjejí. V minulosti byl takový lov zárukou dostatku potravy pro obyvatele ostrovů. Dnes, přestože mají spoustu jiných možností, ostravané pokračují v tomto surovém tradičním lovu.
Chov divokých zvířat
V Jižní Africe se běžně chovají pštrosi na maso a pštrosí farmy se nyní objevují i v jiných částech světa. Tento typ chovu zvířat není pro divokou populaci nebezpečný a je to lepší než zabíjet zvířata v jejich přirozeném prostředí.
VE STŘEDNÍ AMERICE LEGUÁNI DŘÍVE LOVENÍ PRO MASO NYNÍ CHOVAJÍ V ZAJETÍ, ABY SE ZACHRÁNILA VOLNĚ ŽIJÍCÍ POPULACE.
Záchrana v poslední chvíli
Původní američtí bizoni byli v Severní Americe loveni po tisíciletí, avšak v 19, století evropští osadníci toto zvířa doslova vymlátili. Stáda čítající šedesát milionů bizonů se scvrkla na pouhý jeden tisíc. Ze zachráněných zbytků narůstala nová stáda, takže dnes žije v Americe kolem 20 000 bizonů.
Loupeže vajec
V jihovýchodní Asii lidé zabíjejí říční želvy zvané bagatur tuntong pro maso a současně vyhrabávají vejce. Tak lovci mnohdy zničí celou novou generaci těchto ohrožených plazů. Proto jsou některá mořskápobřeží během rozmožování želv střežena.
NĚCO UDĚLEJME!!!
Podporuj organizace, které se snaží omezit následky neřízaného lovu (viz Důležité organizace).
Ujmi se osiřelých zvířat nebo přispěj na činnost ochranářských organizací, jako je světový fond pro ochranu přírody (viz Důležité organizace).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 franta novak franta novak | E-mail | Web | 24. ledna 2007 v 12:27 | Reagovat

ty čokle vypichanej takova blba stranka pico zasrana blbe idiote fuck you jses curak vole

2 Anonim Anonim | 29. ledna 2007 v 16:16 | Reagovat

Myslím, že jsi na správné cestě abys zachraňovala opuštěná a vyhynulá zvířata a to je opravdu správné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama