Všechno na PRODEJ

8. července 2006 v 17:38 |  Zvířátka a jejich utrpení
Mnohá zvířata lidé neloví pro potravu, ale pro jejich kůže, kožešiny, rohy, schránky nebo jiné části těla. Tyto součásti zvířecích těl se vyvážejí široko daleko a prodávají se jako okrasné předměty, přísady do tradičních léků nebo módní zboží. Obětmi takového obchodu jsou volně žijící vysoce ohrpžené druhy, jako velké kočky, nosorožci, gorily, krokodýli a mořské želvy. Mnohé vlády na celém světě vydávají zákony, jimiž se pokoušejí omezit obchod se zvířecími produkty, ale tyto zákony se často nedodržují.
OBCHOD S TYGŘÍMI KOSTMI ŽENA TATO ZVÍŘATA DO ZÁHUBY.
Cena za módu
Ještě dnes se vzácné činčili z hor Jižní Ameriky chytají do pastí pro vzácnou kožešinu, již se dámy rády zdobí. Poptávka po kožešinách měl zdrcující dopad na mnoha vzácných volně žijících zvířat. Mnohá z nich se nyní chovají na kožešinových farmách, ale ochránci zvířat upozorňují, že se tam s chovanými zvířaty krutě zachází.
Tradiční léčiva
Zvířata včetně asijského mědvěda ušatého a tygrů jsou ohrožena poptávkou po tradičních lecích. Lovci medvědy zabíjejí či zavírají do těsných klecí, aby jim odebírali žluč, z níž se vyrábějí tradiční léky. Lidé dnes obchodují s těmito látkami na černo, protože veřejnému obchodu brání mezinárodní dohoda CITES (Convention on the International Trade in Endangered Species). Ta zakazuje obchod s výrobky z ohoržených živočichů.
SIAMŠTÍ KROKODÝLI BYLI VE ZNAČNÉ ČÁSTI JIHOVÝCHODNÍ ASIE VYHUBENI KVŮLI OBCHODU S JEJICH KŮŽEMI.
Krutá smrt
Pasti nastražené k chytání kožešinových zvířat jim často způsobují vleklou a bolestivou smrt. V pasti je jako návnada potrava, takže se často chytí a zahyne jiné zvíře. Lišky, ptáci, ale také domácí psi a kočky často zahynou, přestože po jejich kožešinách na trhu není poptávka.
Orel skalní: Také vzácní dravci, například chráněný orel skalní, se často omylem chytnou do pastí.
Liška obecná: Také liška chycená za nohu do pasti prožije mnoho hodin v bolestech a strachu, o žízni a o hladu.
NĚCO UDĚLEJME!!!
Nikdy nekupuj lastury nebo jiné části zvířat jako prázdninové suvenýry.
Spoj se s organizací, která se podílí na potírání nedovoleného obchodu se vzácnými zvířaty a snaž se nějakým způsobem pomáhat (viz Důležité organizace).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pojinka Pojinka | 10. března 2007 v 10:20 | Reagovat

A ještě se v tom vystavuje ta svině!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama