Zbytečná krutost

1. srpna 2006 v 9:42 |  Zvířátka a jejich utrpení
"Dvacet roků policejní práce mě nepřipravilo na takovou úroveň krutosti. Utrpení psů a koček v Číně se nedá popsat. Do smrti na to nezapomenu, "říká viceprezident HSUS.
Rok a půl trvalo tajné vyšetřování, které ukázalo jedno z nejšpinavějších tajemství světového kožešinového průmyslu: surové a kruté zabíjení - psů a koček - kvůli obchodování s kožešinou. Na vyšetřování se podílela Humánní společnost Spojených států (HSUS) a Mezinárodní humánní společnost (HSI) spolu s německým nezávislým novinářem Manfredem Karremanem. HSUS je velká organizace na ochranu zvířat v USA a má víc jako sedm milionů členů.
Zjištěné skutečnosti z vyšetřování byly vysílány v NBC v roce 1998. Publicita vedla k dalšímu vyšetřování a zákazu výroby, prodeje a vlastnictví těchto produktů. Po zveřejnění těchto dokumentů v USA prezident Clinton v roce 1999 podepsal zákaz dovozu kočičích a psích kůží do země. Podobný zákaz neplatí pro EU, produkty z koček a psů se z Asie stále dováží. Jsou zakázány pouze v Itálii. Ochranáři zvířat odsuzují chov a zabíjení jakýchkoli zvířat pro kožešinu, ale tato chovaná zvířata na farmách v Evropě a USA jsou zákonem chráněna (nebo by měla být) alespoň od toho nejhoršího mučení. Ne tak psi, kočky a jiná zvířata v Asii. V dnešní době neexistuje omluva pro toho, kdo nosí kožešinu. Podílí se na zbytečné krutosti.
Každoročně zemře kvůli kožešinám 2 000 000 psů a koček. Ostatních zvířat je asi 40 000 000. Živoří v nepřirozených podmínkách na farmách po celém světě, milióny jsou chyceny do pastí v přírodě hlavně v Rusku a USA. Psi a kočky jsou zabíjeni kvůli kabátům, kloboukům, golfovým i pracovním rukavicím, zdravotnickým a ortopedickým produktům, ozdobným doplňkům, bubnům a jiným hudebním nástrojům, automobilovému čalounění a také kvůli roztomilým figurkám. Tak například na jeden kožich se spotřebuje 10 psů a samozřejmě víc, pokud jde o štěňata.
I figuríny přestavují také velký obchod. U nás často prodávají tyto figurky Vietnamci. Viceprezident HSUS odhaduje, že 20 různých společností v Číně exportovalo tyto figuríny do světa hlavně USA a Evropy. HSUS vyšetřovatel viděl ohromné tovární haly, kde děti a mladé ženy sestavovaly tyto figurky.
Spotřebitelé většinou nevědí, co kupují. Kočičí produkty jsou prodávány jako: Housecat, Mountain cat, Goyagi, Katznfelle, Wild cat- divoká kočka, pod tímto názvem se prodávají kožichy v obchodním domě CENTRUM v Brně. Tamtéž jsem také viděla velkou řadu kožichů z korejského psa. Prý jsou zákaznicemi žádané. Psí kožešiny se prodávají i pod názvy : Gae-wolf, Sobak, Asian jackal, Gou-pee, Kou pi, Gubi, China wolf, Asian wolf, Pommern wolf, Loup d'Asie (wolf of Asia), Asiaticraccoon dog, Corsac fox, Dogues du Chine.
Velice kruté jsou způsoby zabití těchto zvířat. Vyšetřovatelé viděli psy a kočky zabíjené věšením a pomalým dušením, tlučením, pomalým vykrvácením. Psi a kočky jsou často stáhnutí z kůže za živa.
Pracovníci HSUS se na své cestě setkali se zabijáky, prodejci, překupníky a kupci. Jatka bylo velice těžké najít. Karreman říká : "Předstírali jsme, že jsme dodavatelé a poté co jsme získali důvěru prodejců, doprovázeli jsme je k farmám a jatkám. Tito obchodníci a řezníci jsou nemilosrdní gangsteři, mohli by nás zabít, kdyby zjistili, že je filmujeme."
Vyšetřování bylo zaměřeno na Čínu, protože je hlavní zdroj kočičích a psích kůží. Čína má také kvetoucí obchodování s psím masem, kočičí maso se jí údajně jen kolem Kantonu.
Rozmnožovací a chovné farmy jsou hlavně v severní Číně, kde chladné klima zlepšuje kvalitu srsti. I čínské rodiny chovají několik koček a psů. Mnoho vesnic má otevřené prostranství pro kožešinové trhy, kde se kočky a psi zabíjejí, skladují a shromažďují kůže.
Nejčastější psi chovaní pro kožešinu jsou Němečtí ovčáci, jejichž šedá a žlutá kožešina je považovaná za vhodnou pro kabáty a obruby.
Vyšetřovatelé navštívili psí farmu severně od města Harbin. Byli zdokumentováni psi v mrazivé místnost, bez jídla a vody: Živí psi jsou obklopení mrtvými, kteří visí na hácích. Psi jsou přivázáni tenkými kovovými dráty.Ticho je děsivé, žádné kňučení štěňat, která leží na zmrzlé zemi, slabostí sotva otevřou oči. Část živých psů je určena k prodeji na jídlo a kožešinu v Harbinu. Psi jsou namačkáni do pytlů a čeká je cesta dlouhá několik hodin. Pro některé psy není cesta do Harbinu konečná.Tyto nešťastné psy v pytlích čeká ještě dlouhá cesta do Koreje, protože korejské restaurace vyžadují čerstvé maso.
U jedné restaurace sledoval vyšetřovatel, jak jednoho psa vytahují z pytle, zatímco ostatní zůstali v pytli a mohli tak slyšet jeho nářek : Pes vytáhnutý z pytle začal důvěřivě mávat ocasem. Kývat ocasem přestal, když ho řezník svázal pevně drátem, aby se nemohl hýbat. Pes se s hrůzou pokusil se uniknout, ale řezník vzal levou psí nohu a bodl psa do slabiny. Začala téct krev, pes vyl bolestí. S každým pohybem se drát zařezával do psího krku. Toto je to velice častý způsob zabíjení. Po pár minutách začal řezník stahovat psa. Hrůza však ještě neskončila. Vyšetřovatelé viděli a zdokumentovali na video vlčáka, jak byl při stahování kůže živý a mrkal očima. Kdo měl na to žaludek, mohl se podívat na toto i jiné video, na stránkách HSUS, já jsem to dokázala dívat a poslouchat jen pár vteřin.
"Museli jsme sledovat zabíjení psů bez jakéhokoliv pohnutí, říká Karreman nervózním hlasem. Byl to těžký, zničující zážitek. Ale museli jsme to dělat, jinak bychom nemohli jednat s takovými lidmi."
Podle svědectví lidí z kožešinového průmyslu, jsou kočky v Číně zabíjené věšením a udušením. Nebo jsou pověšeny, do jejich hrdla je hadicí nalévána voda, potom se udělá otvor v žaludku a kožešina je stáhnutá přes kočičí hlavu. Kožešníci se přiznali, že kočky jsou při stahování často ještě živé. Pro výrobce je důležité jenom to, aby kůže byla stáhnutá neporušená.
Je to ironie, dlouhosrsté kočky drží Číňané často jako domácí mazlíčky a titíž lidé za nepředstavitelných podmínek chovají na dvorku v malých klecích obyčejné kočky na kůži nebo maso.
Vyšetřovatelé podnikli cesty do asijských zemí opakovaně. Své zážitky popisují : " Viděli jsme při jedné návštěvě Číny obrovská skladiště plná kočičích a psích kůží, převážně německých ovčáků. Jsme přemoženi utrpením, které reprezentují tyhle kůže. Víme, že mnoho zvířat zemřelo bolestnou smrtí, uškrcením, utopením, vykrvácením. Mnoho z nich bylo za živa stáhnuto z kůže."
"Bylo to hrozné", vzpomíná si Karreman. " Viděl jsem kočku stahovanou s kůže, křičela celou minutu. Budím se uprostřed noci a stále ji slyším jak naříká. Stále vidím její tvář, děs a bolest v očích a slyším její zoufalý nářek."
HSUS si také ověřovala strašné podmínky a zabíjení koček na FILIPÍNÁCH a THAJSKU na maso a kůži. Například kůže z krutě porážených psů v THAJSKU jsou míchány s jinými kousky kůže a vyrábí se z nich oblíbené žvýkací kosti pro psy.Takže náš pes si klidně pochutnává na svém nešťastném asijském soukmenovci.
V buddhistickém THAJSKU vláda nesouhlasí se zabíjením psů, ale psi jsou dále zabíjeni ve velkém množství. HSUS zdokumentovala jatka v okolí Sakhon Nakhon na severovýchodu Thajska. Mnoho psů všech plemen z celé země se dováží do této oblasti, kde jsou zabiti. Asi 30 000 tisíc měsíčně. Mnoho z nich jsou ještě štěňata. Psi jsou těsně nacpáni do klecí, cesta trvá třeba dva až tři dny bez jídla i vody, mnoho z nich je nemocných a mnoho z nich cestou umře. A jejich bídný stav umožňuje snadnější zabíjení. Pracovníci HSUS viděli v Thajsku kamion s 75 psy, který přijel v noci k jatkám. Psi jsou různí : němečtí ovčáci, kříženci, někteří vypadají upraveně a důvěřivě, jiní jsou plaší a vystrašení. Dva muži stojí na rampě, na kterou jsou psi vykládáni. Každý pes je několikrát udeřen přes hlavu a čenich a vyje bolestí. Jeden kvílící pes je natažený z kamionu tyčí se smyčkou. Psi jsou potom hození na zem, kde je jim proříznuto hrdlo. Na videu je jasně zaznamenáno, že někteří psi ještě těsně před proříznutím hrdla vrtí ocasy.
Na jedněch jatkách na ostrově Mindanao na FILIPÍNÁCH se denně zabije asi 100 koček denně. Kůže je exportována do Japonska, kde se používají např. na bubny. Kocouři mají cennější kožešinu a jsou chytáni na ulici jako toulavá zvířata nebo se kradou i domácí mazlíčci. Kočky jsou nacpány do pytlů, cesta na jatky trvá mnoho hodin, bez jídla a vody. Majitelé jatek byli extrémně podezíraví, ale pracovníci HSUS se nakonec dostali dovnitř zařízení. Našli tam kočky nacpané do klecí , některé se marně snažily uniknout, jiné byly ochromené strachem. Kočky se zabíjejí škrcením, jsou pověšené za krk, nekřičí, ale jak bojují, smyčka se utahuje a tak se pomalu dusí. Ostatní kočky to vše sledují. Kočky jsou pak stáhnuté a kůže hozeny do studné vody. Kůže se prodávají okolo 12-ti dolarů.
Vývoz do Evropy : Jedna dodávka z Číny do ČESKÉ REPUBLIKY údajně pro českou armádu obsahovala 5 329 kg kůží z koček, to znamená zabití asi 40 000-55 000 koček. Kočičí a psí kůže se vyváží do celé Evropy.
Psí kožešina a kůže se dovážela do ITÁLIE na výrobu vložek do bot nebo i bot. Společnost TECNIKA vyráběla kožešinové podšívky z psí kožešiny exportované z Číny.
Ve FRANCII se psí kožešina používá na bundy, rukavice pod názvem loup d' A, koza, psí kůže je vydávaná za kůži poníka, antilopy…Do NĚMECKA se dováží suroviny ze psa na výrobu deček proti revmatismu a na výrobu ortopedických pomůcek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kokokokoko kokokokoko | 5. srpna 2006 v 15:38 | Reagovat

ty lidi bych všechny zabila.že se nestydí takhle trápit zvířátka!!!!!!!!!!prasata

2 Juliii Juliii | 29. srpna 2006 v 23:01 | Reagovat

Ti lidi jsou hnusní swině a co wláda dělá??? howno když se jim jje teda pokusí chytit dou do lochu a po 2  rocích vyjdou a dělají to zas ti lidi si zaslouží rownou elektrické křeslo!!!!!

3 nika nika | E-mail | 6. října 2006 v 22:48 | Reagovat

Přesně elektrické křeslo!

4 Betty Betty | E-mail | Web | 14. října 2006 v 16:39 | Reagovat

Já myslím že elektrické křeslo nestačí!!!! Měli by je za to mučit!!!!

5 Boháček Karel Boháček Karel | E-mail | 24. října 2006 v 17:29 | Reagovat

Nejhorší bestie je člověk -stydím se za to,že jsem člověk.

6 sluníčko sluníčko | 7. listopadu 2006 v 20:36 | Reagovat

At tem lidem udelaj to , co delali oni tem zviratum ne? myslim ze by to bylo rozumny a ze by stim vetsina prestala

7 dafox dafox | E-mail | 8. listopadu 2006 v 13:17 | Reagovat

strašné,nedokážu si předtavit, že ti hafani ještě vrtí ocasem

otřesné, asi jsme jako jednotlivci malí páni na to abychom to zastavili a jedno křeslo by bylo málo

8 Nováková Martina Nováková Martina | E-mail | 8. listopadu 2006 v 14:16 | Reagovat

těm Asiatům bych udělala to samý co těm nebohým zvířátkům je mi z toho na nic do pláče, mlátit mlátit a umlátit Asiaty praštěný a týrat jako ty pejsky a kočičky fuuuuuuuuuuuuj

9 kiki kiki | 8. listopadu 2006 v 15:31 | Reagovat

O tomhle šíleném barbarském týrání zvířat se na veřejnosti ví ale přesto lidé chodí dál do vietnamských a čínských restaurací, dál kupují roztomilé minikočičky se skeněnými očky co jsou jakoby stulené v pelíšku a vypadají jako živé. No bodejť by nevypadaly vždyť jsou z kočičích kůží! Já tu bezmoc řeším tak, že v žádném případě nenakupuji u vietnamců, kašlu na jejich levné blivajzy, nenakupuji u číňanů. Bojkotuji je. A bojkotuji osobně veškerý dovoz z těchto zemí a našim politikům co pro samý prachy ve jménu ekonomiky lezou Číně a Vietnamu do zadku bych přála povinně před cestou na divukrásný Východ shlédnout tyto dokumenty a to až do konce.

10 C18DivisionBohemia C18DivisionBohemia | E-mail | 10. listopadu 2006 v 0:50 | Reagovat

Zasrany svine!kurvy vyjebany!ja bych je pomalu mucil a delal jim to co oni delali tem zviratum

kdybych mel moznost tak si ty chlapky najdu a podriznu je i kdybych zato mel jit sedet do basy!SVINE SKURVENY!

11 C18DivisionBohemia C18DivisionBohemia | E-mail | 10. listopadu 2006 v 0:51 | Reagovat

MELY BY TY LIDI ZMASAKROVAT!NA ZVIRATA SI DOVOLI ALE NA LIDI NE!!!!SOU TO KURVY ZJEBANY!HOLD ASIATI!!!!!!

12 Peet Peet | Web | 11. listopadu 2006 v 21:19 | Reagovat

sluníčko> ehm..kdyby jim dělali to ,co těm zvířatům, nebylo by s čim přestat,páč ty lidi by už nebyli mezi živejma žejo...

tohohle je mraky a nejsou to jenom asiati..stejně tak všeobecně známý vraždění tuleňat(když o tom všichni tak dlouho vědí,jaktože aktivisti žádaj o pomoc čim dál víc? čim větší informovanost = "legalizace"-"když to vědí a nezakročí, to, co dělám je v pořádku"). já nevim , já pro tohle prostě nemam slov...když se teď ohlídnu na svojí bíglici spící v pelechu, přeběhne mi mráz po zádech - narodit se tak někde jinde...

13 BEATA BEATA | 20. prosince 2006 v 13:56 | Reagovat

Ahojte všichni milovníci zvířat mi taky máme jedno takový prase v Pacetlukách jmenuje se Jaša Pepa a on stahuje psi na hoře na chatě  je to fakt nechutný proč musíjou ty prasata se vždycky stoho vykroutijou hmmm...... tak se mějte.

14 pejlo pejlo | E-mail | 23. prosince 2006 v 10:48 | Reagovat

Ahojky lidi,je mi 18 let a chtel bych udelat protest,skrz tyrani a muceni zvirat.

15 Eva Eva | E-mail | 23. prosince 2006 v 17:42 | Reagovat

je to hruza  humus a dovi co este

16 yesha yesha | 1. ledna 2007 v 19:24 | Reagovat

Nechápu,jak se člověk může něčeho takovýho dopouštět na němý tváři. každej by měl mít v sobě blok. prostě neubližovat nikomu a už vůbec když se nemůže bránit. To je jen vidět jaký sou lidi zasraný hovada!!!

17 kika kika | E-mail | 9. ledna 2007 v 13:57 | Reagovat

Nechápu jak to nekdo muze zdokumentovat.

Lidi jsou horsí nez zvirata mam pravdu že jo jestli jo tak mi napiste na e-mail kikinka52@seznam.cz

18 Kikina Kikina | E-mail | 15. ledna 2007 v 21:24 | Reagovat

fakt sou to kreténi nesnášim takový lidi fakt!!

19 Lenka Lenka | E-mail | 27. ledna 2007 v 20:56 | Reagovat

Ty vietnamský a Čínský držky se za chvíli sežerou mezi s sebou.

20 dominika dominika | 8. února 2007 v 17:12 | Reagovat

kurvy kez by zdechly takovou bolesti jakou zpusobuji bolest tech nevinych tvarí. hovada:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

21 Valerie Valerie | E-mail | Web | 16. února 2007 v 14:57 | Reagovat

Ba ne lidi,Takhle je nazívat nemůžeme přece prase nebo hovado(kráva) tohle v životě nikomu neudělá tohle jsou hnusný ČŮRÁCI A KURVY žádný zvířata.Nenávidím je.

22 hejdy hejdy | 16. března 2007 v 16:26 | Reagovat

jsou to uplny vyjebany kkkkkkkkkkkkoooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkoooooooooooootttttttttttttttiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

23 Vlk 1553 Vlk 1553 | E-mail | 17. března 2007 v 23:51 | Reagovat

Pořát lepší než aby zabíjeli volně žijcí zvířata a tak je vyhubyli. A schvalně si sahněte do svědomí kolik z vás žere prasata , které sou podle vědců vyspělejší než psi. Vsechny bioorganyzmi by měli mít slušné zacházení. Ale musíte začít u sebe.

24 smrt za smrt smrt za smrt | 11. dubna 2007 v 14:55 | Reagovat

Je to neco naprosto silenyho a ti, kteri tohle delaji by si to meli vyzrat na vlastni kuzi a jeste pomaleji.

A jeste neuveritelnejsi je, ze jim to stale prochazi a nic a nikdo je zato nepotresta.A je uplne jedno, kde to je, na tohle by mely platit tvrde zakony a postihy ve vsech zemich a ustanovena komise, ktera by na to dohlizela.

Jinak bojkotovani asijskych vyrobku neni spatny napad.

25 kačka kačka | Web | 19. dubna 2007 v 20:32 | Reagovat

nic by mi neudělalo větší radost, než abych ty svině zkurvěný mohla alespoň nakopnout do tech jejich ksichtů!!!!!!!!!!!! je to staršný...ale neděje se to jenom v asii, ale na celym světě...dost se o to zajímám a viděla jsem i dost videí...bylo to hrozný, ale jsem ráda, že jsem to viděla a že se o tom takhle mluví...bohužel je člověk nejhorčí tvor na světě...všechno se řídí podle něj, myslí si, že všichni musejí dělat to co on...netýká se to jenom zvířat...a i kdybychom tyhle zvěrstvy nedělali, našly by se i další věci...továrny, znečišťování moří, ovzduší...naše hrozný sobectví, lenost, závist...to nás všechny tady jednou zabije...upřímě řečeno, stydim se za to, že jsem člověk a že s tim můžu (alespoň teď) těžko něco udělat a jenom tomu přihlížet...je to hrozný...trápí mě to čím dál tim víc...je to fakt hrozný...

26 tom tom | E-mail | 25. května 2007 v 8:45 | Reagovat

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhnnnnnuuuuuuuuuuuuuuuuuussssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

27 majda majda | 30. května 2007 v 15:52 | Reagovat

debilové

28 D.K D.K | Web | 23. června 2007 v 13:12 | Reagovat

Je to odporný, odporný, odporný A je třeba s tím něco dělat

PS: Koríruju si tento povedený text na svůj blog, snad ti to nevadí

Každopádně ti za něj děkuju Je to sice kapka v moři ... ale i jedna kapka může být předzvěstí vydatného deště

Zdravím

D.K

29 andrea andrea | E-mail | 8. srpna 2007 v 20:50 | Reagovat

ahoj tech psu je mi velmi lito....ponevadz se na severu cech chodili 4 lidi do utulek a od kazdyho si vzali aspon 4 psy a prodavali to vietnamcum mi sme jim taky dala ovcaka a ten bohuzel take tak zustal ale mi sme to nenechali byt obvolali sme utulku a bude to v televizi bud v televiznich novinach nebo na vlastni oci

30 Pohoda Pohoda | E-mail | 10. srpna 2007 v 10:50 | Reagovat

S těmito národy se naši čelní představitelé začínají kamarádit,místo toho,aby je začali bojkotovat.Hnus kam se jen podíváš!!!

31 Jiří Martínek Jiří Martínek | E-mail | 26. srpna 2007 v 21:24 | Reagovat

Jak může někdo těm zvířátkům ubližovat? Zabít. Asiati jedni připosraní, v životě jsem nikdy nic z kůže zvířat nevlastnil, mam právo na radikální názor. Jsou to podlidi a nezaslouží žádný slitování. Vyhladit je, mrzáky šikmovoký.

32 mamradpsi mamradpsi | 4. září 2007 v 7:15 | Reagovat

Nějak mi to nevadí se na to koukat,ale není to správný je zabijet za účelem zisku.Dá se vydělat i jinak. Stop zabíjení zvířat!

33 fretsre(už ne domca ale fretsre jenom fretsre) fretsre(už ne domca ale fretsre jenom fretsre) | E-mail | Web | 27. ledna 2008 v 12:49 | Reagovat

Ja ty lidi zabiju !!!

34 ANONYMKA ANONYMKA | E-mail | Web | 1. března 2008 v 21:37 | Reagovat

Asi přwd rokem nám umřel pejsek na stáří:(.Tak jsme si pořídili novího(novou)

jmenuje se juli a¨ted ji bude 8 let a kdyz mi mamka vypravela co vsechno se ji stalo tak jsem brecela protoze:byla pet let v nejakym ustavu  kde tyraji zvirata:-(je to Americkej kokrspanel a kvuli tomu ze byla v tom ustavu tak je mnohrm mrnsi nez by mnela byt ma krivgy zuby a boji se lidi obvzlast teda kluku .O prazdninach nam nekdo otravil kocourka (montyhoú a o mnesic pozdeji nam prejely  kocicku (lizu)a myslim si ze uplne zbytecne a myslim ze i trochu kvuli mne ale samozrejme ze ne schvalne ale nechci to ted rozebirat a taky nam umrelo mnohem vic  zvirat:-(a chtela jsem se zeptat jestly někdo nenabízí kote poblíž úsří nad labem jestly by mi na e-mail neposlal foto cenu atd.

a taky od kud je....................

majitelce blogu:mas to tu moc pekny jestly chces mrkni se na muj blog a napis mi jestly ti nevadi ze jsem si neco od tebe okopčila papapappa

35 Luky Luky | 13. března 2008 v 10:07 | Reagovat

Všichni tu házíte špínu na Vitnamce, je to hnus, ale napadlo vás že stejný utrpení způsobujete vy milionům prasat která jsou stejně inteligentní jako pes, milionům krav které cítí bolest jako pes, a ostatním zvířatům které jsme si my "vyspělá společnost" určili jako věc, či jednotku na výrobu masa?

Kdo má právo určovat které zvíře má být na maso a které patří na gauč? Je to pokrytectví, tmářství a alibismus.

Než začnete kritizovat, zamyslete se vždy když přisednete ke stolu s vaším obědem co vlastně jíte, a komu za co platíte...!

36 Zdenka Zdenka | E-mail | 14. března 2008 v 20:11 | Reagovat

Hi Luky ,

mate uplnou pravdu.To nejsou jenom asiati ale je to na celem svete.

Je jenom malo lidi, kteri se snazi neco delat a pred temi se klanim s uctou.

37 serafX serafX | Web | 4. května 2008 v 20:19 | Reagovat

Žádné nepatří na maso. Ale na gauč, no popravdě řečeno, třeba taková kráva nepatří ani na gauč ;-)

38 KendraOlsen KendraOlsen | E-mail | Web | 3. srpna 2011 v 1:07 | Reagovat

I received 1 st <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> when I was 20 and that supported my relatives very much. Nevertheless, I require the college loan as well.

39 mortgage loans mortgage loans | E-mail | Web | 9. prosince 2011 v 19:27 | Reagovat

If you want to buy a car, you will have to get the personal loans. Furthermore, my brother always utilizes a collateral loan, which occurs to be really fast.

40 research paper service research paper service | E-mail | Web | 24. října 2012 v 9:47 | Reagovat

You are desperate and have no idea how to complete your writing work and you are hunting where to purchase customized essay? Quite your search, only follow this link, write out an order and competent writers will render you custom essays writing assistance.

41 essay essay | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:30 | Reagovat

I surely should follow your superb idea in the essay & history essay paper manyessays.com writing. Therefore, thank you very much for your stuff.

42 submit articles submit articles | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 19:13 | Reagovat

Free submission articles directory cannot get good results! Specialists, who are hired at the article submission websites, perform articles submission non-automated. In fact, the results are very good!

43 JAck1 JAck1 | E-mail | 12. prosince 2013 v 11:40 | Reagovat

Thanks for info! "www.masterpapers.com" Interesting post. Thanks.

44 Bryce Bryce | E-mail | 16. prosince 2013 v 10:17 | Reagovat

Váš weblog je tak podmanivá , jsem zcela ohromen tím, informace, které jste vzít na vašem blogu. online-essay-writer.org to ukázat, jak dobře jste pochopili toto téma . Tagged tuto stránku , vrátí se pro další.

45 chris chris | E-mail | 16. prosince 2013 v 20:37 | Reagovat

very good article,maybe (essaymarket.co.uk) it should help me))

46 Street view Street view | Web | 3. července 2017 v 3:31 | Reagovat

•    Your sharing of this content is very interesting. I like it very much. Hopefully I will be able to read more post from you.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama