AvP Alien vs. Predator (Vetřelec vs. Predátor)

4. října 2006 v 20:57 |  Sci-fi
Vetřelec vs. PredátorVesmírný satelit multimilionáře Charlese Bishopa Weylanda zachytil neznámý tepelný signál nad Antarktidou. Podle všeho by se mělo jednat o těleso ve tvaru pyramidy utopené hluboko pod ledem. Dá dohromady vědce různých přírodních oborů a na ono místo se vypraví.
Vetřelec vs. PredátorPyramidu skutečně naleznou, avšak zakrátko zjišťují, že není prázdná. Mladí Predátoři, bytosti z jiné planety, zde jednou za čas skládají zkoušku dospělosti, která spočívá v souboji se stádem Vetřelců. Tento souboj právě začal. Vetřelci se začínají líhnout o stošest a právě tento pohyb v pyramidě byl zachycen vědeckým satelitem. Záhy přijíždí pět Predátorů a naše vědecká výprava se ocitá přímo uprostřed této bitvy.
Vetřelec vs. PredátorPredátoři kdysi navštěvovali naši planetu a naučili pozemšťany mnoho věcí, ale také si zde pěstovali vetřelce pro svůj rituál. Nápad je to zajímavý, škoda jen, že nebyli síly Vetřelců a Predátorů vyrovnanější. Vetřelec je zde prezentován jako méněcenný tvor, pěstovaný jen za účelem rituálu Predátorů, kterého není až tak složité zabít. Přitom v původních filmech je Vetřelec téměř dokonalý a nezranitelný, zatímco Predátor je v mnohém bližší člověku.
Vetřelec vs. PredátorFilm, jako takový, není rozhodně udělán špatně. Dokonce i příběh je napínavý, alespoň v první polovině. Ale stejně je na tom příliš vidět, že film vznikl jen kvůli bombastickému zakončení serií obou filmů. Bohužel se na ně nesnažil příliš navázat, takže zde najdeme mnoho roporů oproti vlastnostem a schopnostem Vetřelců a Predátorů, jak je známe. Snad jen ta podoba zůstává.
Vetřelec vs. PredátorMoc jsem od tohoto filmu neočekávala. Ze samostatných serií Vetřelců a Predátorů se mi stejně nejvíc líbil vždy první díl. Jakékoliv pokračování už bylo jen a pouze pokračování něčeho, co již mělo skončit. A teď todle. Kdo by byl řekl, že se tyto dvě filmové postavy někdy setkají v jednom filmu. Zda je dobře, že se tak stalo, musí každý posoudit sám. Těším se na vaše názory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho máte radši?

Predátora (Predatora) 57.3% (43)
Vetřelce (Aliena) 12% (9)
Ani jednoho 5.3% (4)
Zbožňuju oba!!! 14.7% (11)
Co to je??? 10.7% (8)

Komentáře

1 patrik patrik | 19. října 2006 v 16:58 | Reagovat

predátor je nejlepší a je to chytrá galagtická civilizace je nejlepší!!!!!!!!                               !!!!!!!!

2 patrik k. patrik k. | 3. února 2007 v 13:12 | Reagovat

ty si lol máš to napsaný blbě ten satalit nezachitil pohyb vetřelcu ...ale ten tepelnej paprsek jak vystřelili predadátoři ..a byli tam 3 pREDATÁTOŘI  a ne pět.

3 Harno666 Harno666 | E-mail | 29. ledna 2008 v 14:56 | Reagovat

Predátor je lepší než vetřelec. Predátor je něco jako člověk, zatimco vetřelec je pouhý zvíře. Predátor je mnohem děsivější, nebezpečnější, chytřejší a je vynalézavý. Je to intergalaktický ničič číslo 1!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama