Hellboy

5. října 2006 v 17:35 |  Sci-fi
HellboyFilmové zpracování komixu o pekelném synkovi, který se dostal na Zem a pod přezdívkou Hellboy pracuje jako agent tajné služby v oddělení pro paranormální jevy.
HellboyJe rok 1944 a hitlerovské Něměcko, ve snaze vyhrát válku, sahá po ne zcela běžných oblastech. Rasputin (Karel Roden) se snaží probudit démony, kteří by Německu ve válce pomohli. Experiment se mu však vymkne z rukou a démony se mu na Zem dostat nepodaří. Brána na druhou stranu však byla otevřena příliš dlouho a něco sem přece jen proklouzlo. To něco je čerstvě narozený pekelný synek - celý červený, s rohama a s kamennou rukou.
HellboyDr. Broom (John Hurt), který se na překazení Rasputinova pokusu podílel, se malého démona ujme a pojmenuje ho Hellboy. Po té se přeneseme do současné doby. Dr. Broom vede oddělení pro boj s paranormálními silami, ve kterém kromě normálních lidských agentů pracují i nadlidské bytosti. Kromě Hellboye, nazývaného červený, je tu ještě rybí muž modrý a pyromanka Liz (Selma Blair).
HellboyHellboy je zvláštní týpek. V podstatě je to takový pohodář, ale taky trochu svéráz. V akcích pracuje zásadně podle svého a zcela ignoruje jakékoliv rozkazy, čímž si své nadřízené zrovna nezíská. Nicméně, díky jeho výsledkům a schopnostem ho potřebují, takže jsou nuceni mu jeho výstřelky tolerovat. Přidají mu ale parťáka, lidského agenta Johna Myerse (Rupert Evans), který ho má trochu usměrňovat. Háček je, že Hellboy i Myers oba stojí o pyromanku Liz, která si nakonec musí vybrat sama...
HellboyHellboy je fajn film s pěkným příběhem a s jasně vyprofilovaným hrdinou. Sympatické je, že není přeplácán akcí (jako třeba Underworld). Na druhou stranu, mluvit v souvislosti s Hellboyem o úžasné originalitě a jedinečném filmové zpracování komixu mi přijde trochu přehnané.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama