Rafťáci

13. října 2006 v 19:10 |  Komedie
RafťáciTak tedy Rafťáci. Nový film s dvojicí Mádl - Kotek z dílny Karla Janáka. Hoši nám od Snowboarďáků trochu zestárli, nic tedy nebránilo Rafťákům poněkud přitvrdit. O sportovní činnost (alespoň v tom tradičním slova smyslu :-) tady jde opravdu jen okrajově. To, co všechny hlavní aktéry žene vpřed není "řeky proud", ale touha pro druhém pohlaví.
Až na Danyho tatínka (Milan Šteindler), jenž byl coby zaneprázdněný podnikatel do nehostinné divočiny vržen díky nespokojené mamince Blance (Veronika Freimanová) a radě sexuologa: manželský život je nejlépe oživit na místech, kde se rodiče kdysi potkali a vzplála jejich láska.
RafťáciToto rodičovské snažení ovšem poněkud komplikuje situaci Danymu a Filipovi, kteří se vydali na tutéž vodu balit holky, a to hlavně za účelem Filipova zasvěcení, kterému se shodou nešťastných náhod pořád nedaří "zasunout". Krom toho, že se jim rodiče pořád pletou pod nohy, Dany ještě dostal na starost svého mladšího bráchu Honzíka (Matyáš Valenta), který je opravdu čertovo kvítko a ani Dany s Filipem nenadělají tolik škody jako on.
RafťáciV Rafťácích se setkáváme s celou řadou zajímavých postaviček. Svůj herecký comeback slaví Jan Antonín Duchoslav v roli podnikavého řidiče servisního autobusu, který velmi věrohodně navazuje na své role sígrů ze Sněženek a Machrů nebo právě reprízovaného seriálu Třetí patro. Ze Snowboarďáků tvůrci přivedli představitelku pozoruhodně neuspokojitelné ženy Pavlu Tomicovou, která tentokrát vytvořila neméně nezapomenutelnou postavu Filipovy matky-stíhačky-údernice. Do třetice pak možno jmenovat Oldřicha Navrátila, zarputilého vodáka Bořka, vedoucího dívčího vodáckého kurzu, letitého ctitele Blanky a otce "ošklivého káčátka", které na konci samozřejmě čeká přerod v krásnou labuť.
Veronika Freimanová opět hraje maminku Vojty Kotka, tedy Danyho, a opět je nechtěným svědkem nejedné choulostivé scény, které si lze vykládat různým způsobem. Oproti Snowboarďákům, tentokrát ale pravý význam jednotlivých výjevů netuší a spíš lituje svého synáčka, do čeho se to zase dostal (viz "znásilnění" na záchodě, sprchy).
RafťáciPro Filipovy "účely" pak dívčí oddíl nabízí zajímavý výběr - již zmiňované ošklivé káčátko, modelku, astmatičku, intelektuálku s pouty a samozřejmě tu jedinou pravou - Kláru (Andrea Kerestéšová). Éterickou bytost, jejíž nevinnost měl zřejmě podpořit i český dabing, jehož kuňkavost mi osobně lezla docela na nervy. Po place se celkem prohání 11 různorodých vnadných žabek, neustále konzumujících Kinder Bueno a popíjejících Sprite. Product placement do tohoto typu filmu holt asi patří… Schválně, kolik výrobků/firem jste ve filmu napočítali? Osobně mi přišel docela originální způsob jak do filmu propašovat vyhledávač Seznam.cz v podobě firemního maskota - flekatého psa :-).
Takže? Rafťáci rozhodně nezklamali a mají na to "zkultovatět" podobně jako Snowboarďáci. Otázkou je, do jakého sportu se hoši vrhnou do třetice :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gabča gabča | 16. října 2006 v 21:49 | Reagovat

dobrýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý.

2 klara klara | 16. října 2006 v 21:50 | Reagovat

supééééééééééééééééééééééééééér.

3 pajajaja pajajaja | 19. října 2006 v 15:45 | Reagovat

hééééééééééééééééééééééééééééééééééééézkokláááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááássssssssssssssssssssny

4 Lucka Lucka | E-mail | Web | 10. prosince 2006 v 14:20 | Reagovat

Hustýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama