Snowborďáci

19. října 2006 v 19:04 |  Komedie
Jáchym a Rendy jsou rekordmani v jízdě na trenažéru snowboardu. Po Vánocích se vypravují do Krkonoš, aby konečně užili pravých prken a hlavně, aby konečně sbalili nějaké holky.
Jejich plány jim poněkud komplikuje Jáchymův (Jiří Mádl) nelítostný bratranec Milan ((Jiří Langmajer), který na chatě správcuje a z kluků si udělá levnou pracovní sílu. A to za mohutné podpory další Jáchymovi příbuzné, jeho ségry Marty (Ester Geislerová), která je jednoduše šílená a kluky doslova terorizuje. Takže Jáchym s Rendym (Vojta Kotek) lítání na prkně a za holkama prokládají drhnutím nádobí, oken a skládáním uhlí.
SnowborďáciI přes jejich zjevnou smůlu a snowboardové začátečnictví se jim podaří seznámit se s trojicí trochu starších a dosti zkušených snowborďaček. Ačkoli jejich role hrají poměrně známé tváře, jsou to spíše estetické figurky, které v podstatě do děje moc nezasahují. Díky nim se ale kluci vrhají do odvážných sportovních akcí a navíc musí bojovat se svými soky, zdejšími borci, kteří vždycky sbalí ty nejhezčí holky. Do celého bojového uskupení se ještě plete jeden z hostů Milanovy chaty, postarší sexuchtivá dáma (Pavla Tomicová, nejeden divák si jistě vzpomene na její podobnou roli v Nudě v Brně). Ta se v zájmu sexu neváhá vrhnout ani na šestnáctileté kluky, kteří sice přijeli s podobným plánem, ale rozhodně si u toho nepředstavovali roztouženou čtyřicátnici :-).
SnowborďáciTvůrci nepokrytě přiznávají, že je lákalo prostředí zasněžených hor a nespoutané nálady, které v minulosti přinesly úspěch např. Machrům a Sněženkám, Andělovi na horách nebo třeba i Homolkovým. Tento film je však rozhodně jiný. Zatímco z ostatních sálá spíše jakýsi zimní poklid (slavné "To jsou panoramata"), Snowborďáci jsou rušná, "moderní" podívaná.
SnowborďáciA tak za doprovodu rázné rockové hudby hoši brázdí krkonošské sjezdovky, dělají naschvály Martě, loví holky a škodí (chtěně i nechtěně) Milanovi. Například tím, že mu ztratí psa. Stejně jako ostatní hlavní protagonisté, má i pes zásadní charakterové vlastnosti, a to zuřivý odpor ke svému jménu. Jakmile mu někdo řekne Mazlíku (je to obrovský černý novofundlanďák), začnou se dít věci.
Příběh končí silvestrovskou nocí, ve které se všechny hlavní postavy rozdělí na základní dvě skupiny. Na vítěze a poražené. A snad neprozradím mnoho, když řeknu, že i pes se najde…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 10. prosince 2006 v 14:19 | Reagovat

Rafťáci jsou lepší !!!!

2 jara jara | 18. ledna 2007 v 19:17 | Reagovat

jeste mp3 chybi

3 lulu lulu | 12. července 2007 v 11:19 | Reagovat

jo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama