Vetřelec 3 (Alien 3)

8. října 2006 v 9:23 |  Sci-fi
Několikrát předělávaný scénář nakonec vykrystalizoval do zápletky odehrávající se na planetě Fiorina "Fury" 161. Bývalá těžební kolonie je dnes udržována v chodu několika vězni žijící v podivné, téměř náboženské harmonii. Do tohoto klidu zasáhne havárie modulu s Ripley na palubě.

Loď Sulaco se vrací z mise zpět na Zemi. Na její palubě spí v hyperspánku přeživší z posledního boje na LV-426 - Ripley, Hicks, Newt a Bishop. Loď najednou oznámí požár a automaticky vypustí záchranný modul s kryoschránkami na palubě. Modul projde atmosférou nejbližší planety a tvrdě přistane.

Planeta se nazývá Fiorina "Fury" 161 a jedná se o bývalou těžební kolonii zpracovávající těžké kovy. Nyní už těžba neprobíhá, stárnoucí zařízení udržuje v chodu hrstka vězňů, odpykávající si zde své tresty. Většina z nich spáchala ty nejhorší zločiny, jako jsou několikanásobné vraždy, přesto všichni žijí ve zvláštní harmonii a to díky praktikované víře.
Andrews
správce
Aaaron "85"
dozorce
Ripley
Michael
Bishop
Clemens
doktor
Arthur
Boggs
Christopher
David
Dillon
Ed
Eric
Frank
Gillas
"Junior"
Golic
Gregor
Janni
Jude
Kevin
Lawrence
Martin
Morse
Murphy
Rains
Troy
Vincent
William


Vězni zahlédnou padající modul, vypraví se k němu a z jeho trosek všechny vyprostí. Tvrdé přistání nepřežijí Newt ani Hicks, Bishop je už díky předchozímu poškození nepoužitelný. Ripley je několik dní v bezvědomí. Když se probudí, čeká jí nejen šok ze ztráty přátel, ale i nevábného prostředí. Mezi vězni, z nichž většina z nich má na svědomí i znásilnění, působí její přítomnost velký rozruch a někteří z nich se pokusí Ripley znásilnit.

Brzy dojde v nekonečných chodbách věznice k první nehodě a stopy vedou Ripley k neomylnému zjištění, že se spolu s ní dostal na planetu i vetřelec, což jí potvrdí i dočasně zprovozněný Bishop připojený na černou skřínku záchranného modulu. Vetřelec si v chodbách postupně vybírá jednu oběť za druhou a Ripley přichází brzo o jediného spojence, doktora Clemense, se kterým navázala i bližší vztah. Vězni, jimž velí správce Andrews a zástupce společnosti Aaron, zpočátku teorii o vetřelce nevěří, když však přímo před očima všech vetřelec zabije Andrewse, získají v Ripley novou velitelku.

Protože na planetě nejsou dostupné žádné zbraně, je rozhodnuto nalákat vetřelce do úzké chodby, ve které se zpracovávalo olovo a tam ho zabít. Pečlivě připravený plán zkolabuje - systém kontrolovaných minipožárů se brzo rozšíří do celého komplexu a ty vězně, které nezabije oheň, dostane vetřelec.

Ripley celou dobu, co je na planetě, pozoruje na sobě známky nevolnosti. Když při jedné příležitosti jí vetřelec nezabije, ačkoli k tomu má ideální příležitosti, nechá se Ripley vyšetřit. Skener ukazuje tvrdou pravdu - Ripley v sobě nosí zárodek vetřelce, a to dokonce samotné královny. Protože jí vetřelec nezabije ani při dalším setkání a ani jeden z vězňů i přes pohnutou minulost jí nechce dobrovolně zabít, rozhodne se Ripley stát živou návnadou v dalším lovu na vetřelce.

To už je na cestě transport ze společnosti, dozorce Aaron informoval své nadřízené o přítomnosti Ripley i existenci vetřelce v ní a dostane příkaz, aby Ripley zůstala na živu. Loď dorazí na Fury v okamžiku, kdy je vetřelec chycen v pasti, zavalen horkým olovem, následně ještě pokropen vodou a hyne. Zástupci společnosti, mezi kterými je i Bishop (nikoli android, ale jeho tvůrce), se snaží Ripley přesvědčit, že jí pomohou dostat vetřelce z těla a zabít ho. Ripley jim nevěří a s pomocí posledního přeživšího vězně se připravuje na skok do ocelářského kotle. Snaha zástupců je marná, Ripley se dobrovolně vrhá do kotle, právě v okamžiku, kdy se z její hrudi klube nový vetřelec. Stanice na Fury je zavřena a zapečetěna a zástupci odlétají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama