Vetřelec Vzkříšení (Alien Resuscitation)

8. října 2006 v 10:28 |  Sci-fi
200 let po své smrti je Ellen Ripley na osmý pokus naklonována ze vzorku krve nalezeném na Fiorině. Z jejího těla je vyjmuta vetřelčí královna. Zatímco se pod dohledem vědců líhnou první vetřelci, Ripley je ponechána naživu jako vedlejší produkt.

Přibližně 200 let po své smrti, je Ellen Ripley na osmý pokus naklonována ze vzorků krve nalezených na Fiorině 161. Vědecký tým, operujicí na vojenské logi Auriga, stojí samozřejmě hlavně o vetřelce, kterého se podaří úspěšně z Ripley vyoperovat. Došlo k ale malému promíchání genů, Ripley má místo krve kyseliny a má podobně vycvičené instinkty jako vetřelci. Nosí v sobě také většinu vzpomínek.
gen.Peréz
velitel
Dr.Wrenn
vědec
Dr.Gediman
vědec
Distephano
voják
Ripley
klon č.8


Vetřelčí královna rychle roste, a proto je třeba lidských hostitelů. Ty, zmrazené v kryochránkách, doveze na Aurigu pirátská loď Betty. Zatímco posádka Betty odpočívá, vetřelci se líhnou z prvních hostitelů. Jedna ze členů posádky, Call, se pokusí zabít Ripley, ale nedokáže to, navíc je brzy chycena vojáky. Dojde ke konfliktu, to už se ovšem podaří vetřelcům uniknout ze svých kobek.
Elgyn
kapitán
Hillard
pilotka
Call
mechanik
Vreiss
mechanik
Johner
Christie


Kvůli narušení bezpečnosti vyhlásí palubní počítač nouzovou situaci a valná většina posádky se stačí evakuovat. Brzy zahyne také jeden z členů Betty. Zbytek týmu, ke kterému se připojí také Ripley, zbylý voják a vědecký pracovník Dr.Wren, hledá cestu, jak se z lodi co nejrychleji dostat. Je nutné si poradit rychle, loď od vyhlášení poplachu směřuje na domovskou základnu - na Zemi.

Ripley objevuje cestou k Betty v jedné z laboratří sedm nepovedených klonů a ničí je. V druhé laboratoři se podaří najít jednoho zatím živého, ale nakaženého hostitele, Purvise, který se přidává k týmu. Ten při nebezpečné proplouvání zatopené kuchyně přichází o dva členy, navíc je téměř lapen do pasti s vetřelčími vajíčky. Navíc těsně po záchraně se věděc, Dr.Wren, rozhodne pokračovat dál sám a postřelí Call.

Ukáže se však, že Call byla droid, a tak jeho útok přežije. S pomocí Ripley přeprogramuje palubní počítač, aby se Auriga nabourala o zemskou atmosféru a zničila tak veškeré vetřelce na palubě. Už to vypadá, že se zbytek týmu dostane v pořádku na Betty, Ripley je však zatažena do vetřelčího hnízda. Tam sleduje zrod nového mutanta, královna "lidskou" cestou porodila křížence vetřelce a člověka. Kříženec královnu zabije a upne se na Ripley, která mezitím prchá k Betty.

Na té dojde k přestřelce mezi objevším se Dr.Wrenem a zbytkem posádky, Purvis ho právě při zrodu svého zárodku zabijí. Ripley se dostane v bezpečí na Betty, které se z Aurigy podaří odstartovat dříve, než nabourá. V Betty je ale ještě třeba svést souboj s křížencem, který se tam skrz nedovřené dvěře dostal. Ripley pomocí své krve rozpustí jedno z oken, skrz které je vetřelec vycucnut s ven. Vriess, Johnner, Call a Ripley úspěšně přistávají na Zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama