Křižovatka osudu

25. října 2006 v 21:30 |  Drama
Křižovatka osudu je road movie tak trochu ve stylu českého Výletu od Alice Nelis. Podobně jako ve Výletu i zde se na cestu vydává rodina a taky s posláním vskutku pohřebním.
Křižovatka osuduPrvních pár minut filmu je trochu nudných, na scéně se objevují tři dospělí muži, jejichž vztahy nejsou zcela jasné. V okamžiku, kdy se však starý pán rozhodne umřít, čímž vyhrožuje už dost dlouho, a zorganizuje si vlastní "pohřeb", začínáte se bavit. Henry (Michael Caine) totiž svému synovi Turnerovi, vnukovi Jasonovi a pravnukovi Zackovi (Jonah Bobo) naplánuje trasu po místech, kde si přeje být rozptýlen. Pozor, a ne sám, ale taky se svým věrným psem, jemuž smrt taky předpověděl. Zvláštním pojítkem mezi jednotlivými pohřebními místy se stávají restaurace KFC (zajímalo by mě, kolik "proklatě dobré kuře" tahle reklama stála :-). K velké radosti Turnera (Christopher Walken) a Jasona (Josh Lucas), kteří kuřata nejedí.
Křižovatka osuduHlavní smysl celé mise je jasný. Henry se snaží dát svou rodinu, svůj kmen, zase dohromady. Turner totiž Jasona opustil, když mu byli 2 roky a znovu se objevil po třiceti letech. Jason byl vychován svým dědou Henrym. Vztahy otce a syna jsou zpočátku logicky hodně chladné, Jason se brání přistoupit na Henryho hru. Je to uspěchaný bankéř a představa, že se vláčí po státech navíc ještě s tátou, kterého roky neviděl, jej nijak neláká. Postupně však samozřejmě ledy tají, Jason se dozvídá, co se vlastně před třiceti lety stalo a rodina se konečně stmeluje.
Křižovatka osuduFilm je částečně střízlivá komedie, částečně drama o smrti a rodinných vztazích. Ústřední dvojice Turnera a Jasona je sympatická, scénář svižný bez zbytečných patetických výlevů. Čeho si na filmu rozhodně všimnete je úžasná hudba, která neslouží jen jako filmový podmaz, ale má i svou vlastní roli. Podobně jako např. v Elizabethtownu, i v Křižovatce osudu totiž Henry naplánoval své rodině dokonce i hudbu, kterou mají během své pouti poslouchat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bunny Bunny | E-mail | Web | 3. listopadu 2006 v 17:53 | Reagovat

Prosím, přihlaš se taky do soutěže! ;) Třeba vyhraješ ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama