Novofundlandský pes

23. července 2007 v 10:12 | Míninka |  Psi
Původ: Pravděpodobně evropského původu, formoval se však po staletí coby pomocník rybářů na kanadském ostrově New Foundland. Byl tehdy mnohem menší a lehčí, měl hrubou nebo vlnitou srst. Do moderní doby byl, tak jako mnoho jiných plemen, dotvořen ve Velké Británii.
Popis: Velký a mohutný pes obdélníkového formátu. Masivní široká hlava s kratší hranatou čenichovou partií. Malé oči, uložené daleko od sebe. Uši malé, přiléhající k hlavě. Trup s velmi hlubokým hrudníkem, širokým a rovným hřbetem. Končetiny rovné, dobře osvalené. Ocas dosahuje k hleznům, na konci mírně zatočený, při pozornosti se zvedá. Srst dlouhá, s hustou podsadou, velmi odolná vůči nepřízni počasí. V obličejové partii a na předních stranách končetin kratší. Barva černá nebo hnědá. Velikost: asi 71 cm u psa a 66 cm u feny, váha 50-69 kg.
Charakteristika: Klidný a mírný pes, vyhlášený svou přátelskou povahou a láskou k lidem, zvláště k dětem. Bezproblémový ve vztahu ke zvířatům. V případě ohrožení se však i on dovede důrazně bránit.
Zvláštní nároky: Miluje vodu, rád plave. Vyžaduje pravidelné kartáčování, jinak srst plsnatí. Hodí se k celoročnímu držení venku.
Užití: Původně rybářský pes. Dnes užívaný coby záchranář, schopný i běžného služebního výcviku. Dobrý rodinný pes, hlídač i společník.
Výskyt: Stabilně oblíbené plemeno.
Možná záměna: Nepravděpodobná. Téměř shodný landseer se odlišuje černobílou barvou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RomanNatasha19 RomanNatasha19 | E-mail | Web | 9. února 2012 v 5:12 | Reagovat

When you are in not good state and have got no cash to get out from that point, you will need to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a>. Because that will aid you emphatically. I take car loan every year and feel OK just because of this.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama