Pozoruhodné údaje o ptácích

7. července 2007 v 14:40 |  Ptáci
Výškový rekordmani
Mezi ptáky letájící v největších výškách patří husy tibetské. Táhnou přes Himálaj a byly pozorovány ve výšce větší než 7500 metrů.
Střemhlaví letci
Sokol stěhovavý je vůbec nejrychlejší živočich na světě. Když se spustí střemhlavým letem z velké výšky, dosahuje rychlosti větší než 300 km/h.
Velký jako včela
Nejmenším ptákem na světě je kolibřík kalypta kalifornská. Je dlouhý 57 mm, z čehož polovina připadá na ocas a zobák. Tento kolibřík staví i nejmenší známé hnízdo, velké jako náprstek.
*Nemám ke kolibříkovi kalyptovi kalifornskému obrázek*
Nejlepší potápěči
Ptáky nejlépe přizpůsobenými pro život v oceánech jsou tučňáci. Tučňák císařský je z nich největší a také se nejhlouběji potápí. Dokáže se za použití křídel ponořit do hloubek až 250 m.
Příliš velký na létání
Nelétaví pštros africký je největším žijícím ptákem. Samci dorůstají až 5,5 m a váží až 140 kg.
Letec na dlouhých tratích
Arktický rybák dlouhoocasý nalétá za rok více kilometrů než jakýkoliv jiný pták. V létě hnízdí v Arktidě a pak odlétá 18 000 km daleko do Antarktidy, aby se vyhnul arktické zimě. S přchodem nového léta se opět vrací na hnízdiště.
Největší populace
Nejpočetnějšími divokými ptáky jsou afričtí snovatci rudozobí, jejichž populace se odhaduje asi na 1,5 miliardy jedinců.
Nejtěžší letci
Nejtěžším žijícím létajícím ptákem se stala jedna z labutí velkých, jež vážila 22,5 kg. Nejtěžším druhem létajících ptáků je africký drop kori, dosahující průměrně až 19 kg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaRtiish MaRtiish | Web | 23. ledna 2008 v 10:32 | Reagovat

jsem ráda, že to tay máš.. jsem na informatice a potřebovala jsem informace o ptákách .. :) tak kuju.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama